Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaMobilHuawei, Mate 60 Pro+ modeli ile Amerika’ya meydan okuyor

Huawei, Mate 60 Pro+ modeli ile Amerika’ya meydan okuyor

ABD kısıtlamalarına meydan okuyarak Huawei, yeni 5G akıllı telefon serisine Mate 60 Pro+’ı ekledi. Bu aygıt, Huawei’nin dirençli yapısının bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor. Zira Mate 60 Pro+, şirketin kendi üretimi olan Kirin 5G yonga setiyle donatıldı. Bu yonga seti, Çin’in en büyük dökümhanesi olan SMIC tarafından üretiliyor ve global yarı iletken başkanlarına direkt meydan okuyor.

Huawei’nin daha evvelki aygıtları olan Mate 50 ve P60 modelleri, ABD yaptırımları nedeniyle 5G’nin devre dışı bırakıldığı Qualcomm yonga setlerine bağlıydı. Lakin Mate 60 Pro ve daha gelişmiş kardeşi olan bu yeni modeller bu bağımlılıktan büsbütün kurtuldu. Yeni modeller yalnızca 5G sunmakla kalmıyor, birebir vakitte uydu kontağı özelliğiyle de dikkat çekiyor. Mate 60 Pro+, birebir anda iki uyduya bağlanabilme kapasitesiyle “her vakit bağlı” akıllı telefon tecrübesine yeni bir boyut katıyor.

Ancak unutulmamalı ki Huawei’nin yonga seti alanında biraz daha yol alması gerekiyor. Kirin 9000s yonga seti, Huawei için değerli bir adım olsa da, yarışta geride kalıyor. Örneğin, son iPhone modellerini destekleyen TSMC’nin 3nm yonga seti, Huawei’nin 7nm yonga setinden daha verimli ve güçlüdür.

Huawei, Mate 60 Pro+ modeli ile Amerika’ya meydan okuyor

Yonga seti inovasyonunda TSMC ve Samsung üzere bölüm önderlerinin gerisinde kalan Huawei, performans konusunda geride değil. Toplumsal medya, Mate 60 Pro’nun öbür üst seviye 5G telefonlardan bile daha süratli 5G bilgi hızları sunduğunu gösteren sürat testleriyle dolup taşıyor. TechInsights’tan analist Dan Hutcheson’un belirttiği üzere, bu, ABD kısıtlamalarına alenen bir meydan okuma manasına geliyor.

Huawei ayrıyeten, kitap stili katlanabilir bir telefon olan Mate X5’i de tanıttı. Bu telefon, çeşitli depolama seçenekleri ve güçlü bir kamera sistemiyle geliyor, böylelikle Huawei’nin teknolojik eser yelpazesini daha da genişletiyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar