Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaMobilMonster Notebook yurt dışındaki ismini değiştirdi

Monster Notebook yurt dışındaki ismini değiştirdi

Ulaş Utku Bozdoğan: Monster Notebook Yurt Dışındaki Ismini Değiştirdi 1

Türkiye’de yüksek satış rakamları yakalayan ve bu başarıyı yurt dışına taşımayı hedefleyen yerli teknoloji markası Monster Notebook, 2020’nin Eylül ayında Almanya’nın başkenti Berlin’de açtığı mağaza ile yurt dışı operasyonlarına başlamıştı. Globalleşmeyi hedefleyen Monster Notebook, yurt dışındaki adını Tulpar olarak değiştirdi.

Firmanın fiyat/performans odaklı notebook serisi Tulpar olarak adlandırılıyordu. Tulpar artık markanın yeni ismi oldu. Bu isim değişikliği sayesinde, ‘Monster’ ismini kullanan diğer markalarla karışıklıktan kaçınılması ve Dünya genelindeki bilinirliğinin artması amaçlanıyor.

PC oyuncuları Windows 10’u tercih ediyor

2 sa. önce eklendi

Monster Notebook’un ismi neden değişti?

İsim değişikliğinin nedeni hakkında konuşan Monster Notebook CMO’su Göktuğ Okan Oğuz şunları söyledi:

“Globalleşme stratejimiz doğrultusunda, bundan böyle yolumuza Tulpar markasıyla devam edeceğiz. Bu değişikliğe giderken amacımız, Türkiye’den çıkan ve bir dünya markası olma yolunda ilerleyen markamızı uluslararası pazarda faaliyet gösteren ve bizimle isim benzerliği taşıyan diğer markalardan ayrıştırmak oldu. Bildiğiniz gibi ‘Monster’ evrensel bir isim, canavar anlamına geliyor. Uluslararası pazarda Monster ismini uzun yıllardır kullanan, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren onlarca şirket bulunuyor. Bu durum, yeni bir pazara adım atan ve henüz tanınmayan bir marka açısından pazara girerken çeşitli zorluklar çıkarabiliyor. Müşteri deneyimine büyük önem veren bir marka olarak muhtemel karışıklıklardan kaçınmak ve bir Monster Notebook markası olan Tulpar ile kendi yolumuzdan yürümek istedik. Amiral gemisi ürünümüz olan Tulpar, bugüne kadar on binlerce teknoloji tutkununun yanında oldu. Bu zamana kadarki global iletişimlerimizde de Tulpar markasının diğer markalarımıza göre daha kolay kabul gördüğünü gözlemledik. Bu nedenle bu değişikliği önceden yaparak global açılımımıza hız vermek istedik.  Globalleşme yolundaki stratejimiz Tulpar’ın güçlü kanatlarıyla hızlanacak” dedi.

  • Anasayfa
  • Mobil Teknolojiler
  • Dizüstü Bilgisayarlar Haberleri
  • Monster Notebook yurt dışındaki adını Tulpar olarak değiştirdi

Kaynak:  Donanimhaber

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar