Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaMobilMotorola Razr 2023 modeline ait yeni sızıntılar var

Motorola Razr 2023 modeline ait yeni sızıntılar var

Motorola Razr 2023 modelinin yeni sızıntılarını dikkate aldığımızda, aygıtın dışında yer alan daha küçük ekranın, tam uygulamaları çalıştırma ve klavye takviyesi sunma yeteneğiyle donatıldığı görülüyor.

Bu bilgileri, ünlü duyumcu Evan Blass’tan öğreniyoruz. Kendisi, resmi duyurudan evvel birçok görsel ve görüntü paylaştı. Kapak ekranında uygulamalar ve oyunlar tam ekran olarak görünüyor ve klavye açığa çıkıyor. Harita ve TikTok üzere uygulamaların örneklerini gördüğümüz bu görsellerde, bir görüntüde kullanıcının anlık iletileşme konuşmasına kapak ekran klavyesiyle cevap verdiğini görüyoruz.

Bu paylaşımlar, Motorola’nın resmi tanıtım malzemelerine epeyce benziyor. Bu durum, telefon duyurusunda misal içerikleri göreceğimizi düşündürüyor. Razr 2023’ün duyurusunun, Razr 2022’nin bir yıl sonrasında, yani Ağustos civarında gerçekleşeceği varsayım ediliyor.

Kapak ekranında tam uygulama takviyesi veren bu özellik, eski Razr katlanabilir telefonlarında olduğu üzere, öteki üreticilerin benzeri telefonlarından (örneğin Samsung Galaxy Z Flip 4) alamayacağınız bir özellik sunuyor. Şimdiye kadar gördüğümüz ve duyduğumuz kadarıyla, Motorola Razr’ın 2023 versiyonu, evvelki modeline nazaran değerli bir geliştirme olacak ve bu kere daha büyük bir kapak ekranını gösteren görselleri esasen görmüş olduk.

Duyumcu Evan Blass, sızıntılarından ötürü hayli sağlam bir kaynak olarak görülüyor. Hasebiyle, paylaştığı bilgi ve görsellere kuşkulu yaklaşma gereksinimimiz yok. Blass, birebir Twitter dizisinde, Razr 2023’ün markalama sürecini de açıklıyor.

Daha evvel belirtildiği üzere, 2023’te iki farklı Razr modeli bekliyoruz. Bu modeller, tasarım açısından değil, lakin özellikler ve fiyatlar bakımından farklılık gösterecek. Blass’a nazaran, daha üst düzey telefon ABD’de Razr Plus, başka bölgelerde ise Razr 40 Ultra olarak isimlendirilecek.

Razr 40 Ultra ismi daha evvel de karşımıza çıkmıştı. Standart modellerin Amerika Birleşik Devletleri’nde Razr ve öteki bölgelerde Razr 40 olarak adlandırılacağını iddia ediyoruz. Hangi söylentilerin hangi telefonlara ilişkin olduğunu görmek için daha fazla beklememiz gerekiyor.

Bu durum biraz baş karıştırıcı olabilir ve neden bu biçimde yapıldığını tam olarak bilmiyoruz. Lakin bu, Motorola’nın yıllardır uyguladığı bir yaklaşım. Örneğin, kısa bir müddet evvel Motorola Edge 40 Pro, Amerika Birleşik Devletleri’nde Edge Plus olarak duyurulmuştu.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar