Perşembe, Mayıs 30, 2024
Ana SayfaBilimNASA lideri: Çin, Ay'ı kendi toprakları ilan edebilir

NASA lideri: Çin, Ay’ı kendi toprakları ilan edebilir

Ulaş Utku Bozdoğan: Nasa Lideri: Çin, Ay'I Kendi Toprakları Ilan Edebilir 1

NASA başkanı Bill Nelson, Bild’e verdiği bir röportajda Çin’in uzay programıyla ilgili endişelerini dile getirdi. Nelson, Çin’in bir gün Ay’ı istila edebileceğine inanıyor.

Mars’taki garip desenlerin gizemi çözüldü: Örümcek veya arı yok

1 hf. önce eklendi

Başkalarına ait uyduları yok edebilirler

Nelson, “Çin’in Ay’a inip ‘Bu bizim ve sen uzak dur’ demesi konusunda çok endişelenmeliyiz.” ifadelerini kullandı ve Çin’in uzay programının askeri bir uzay programı olduğunu savundu. NASA başkanı ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri’nin uzay yarışında yeni bir döneme girdiğine ve şimdi rakiplerinin uzayın askeri keşfine öncülük eden Çin olduğuna inanıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Nasa Lideri: Çin, Ay'I Kendi Toprakları Ilan Edebilir 3

Nelson, “Peki, Çin uzay istasyonunda ne olacağını düşünüyorsunuz? Orada başkalarına ait uyduları nasıl yok edeceklerini öğrenecekler.” dedi. Dış Uzay Anlaşması‘nı hatırlayacak olursak, NASA başkanının açıklamalarının oldukça garip geldiğini söyleyebiliriz. Zira bu anlaşma, uzayda kitle imha silahlarının yasaklanmasına ek olarak, hiçbir doğal gök cisminin herhangi bir ülkenin mülkü olamayacağını belirten bir madde de içermekte.

  • Anasayfa
  • Popüler Bilim
  • Uzay Haberleri
  • NASA başkanı: Çin, Ay’ı kendi toprakları ilan edebilir

Kaynak:  Donanimhaber

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar