Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaMobilNothing Phone (2a) özellikleri netleşti, işte detaylar!

Nothing Phone (2a) özellikleri netleşti, işte detaylar!

Nothing, Phone (2) modelini tamamlayacak daha bütçe dostu bir aygıt olan Phone (2a) üzerinde çalıştığını artık neredeyse mutlaklaştırdı. Dün, telefonun beklenen dizaynını gösteren bir sızıntıyı ele almıştık. Artık ise, tipster Yogesh Brar sayesinde, yaklaşmakta olan Nothing Phone (2a)’nın özellikleri ve mümkün fiyat aralığı hakkında ayrıntılara sahibiz.

Phone (2a)‘nın, aygıtın Hakkında sayfasında belirtilen 6.7 inç ekran boyutuyla 120Hz OLED ekran özelliğine sahip olacağı söyleniyor. Aygıt, 8GB RAM ve 128GB depolamayla eşleştirilmiş Dimensity 7200 yonga setiyle güçlendirilecek. Fakat, aygıtın lansmanı sırasında öbür bellek seçenekleri de sunulabilir.

Telefonun art tarafında iki adet 50MP kamera sensörü bulunuyor – bunlardan biri natürel ki birincil lens, oburu ise muhtemelen ultra geniş açılı lens. Phone (2) modelinde de benzeri bir kamera yapılandırması bulunuyor: 50MP birincil ve 50MP ultra geniş açılı lens. Ön kamera ise 16MP olması bekleniyor.

Nothing Phone (2a) özellikleri netleşti, işte detaylar!

Yazılım tarafında Phone (2a), Android 14 tabanlı Nothing OS 2.5 üzerinde çalışacak. Şirket, Nothing OS 2.5’i Phone (2) kullanıcılarına sunmaya başladı bile.

Phone (2a)‘nın dizaynını gösteren bir çizim, bu telefonun daha büyük kardeşine kıyasla farklı bir dizayna sahip olduğunu gösteriyor. Markanın bu atağı, premium ve daha uygun fiyatlı eserleri ortasında bir fark yaratmayı hedefliyor olabilir.

Phone (2a)’nın, Phone (2) modeline kıyasla art tarafında daha az Glyph arayüz öğesine sahip olması bekleniyor. Lakin tipster, Glyph denetimlerinin Phone (2) modeline misal biçimde kalacağını öne sürüyor. Bu, LED ışığın uygulama bildirimlerini ve entegrasyonları destekleyeceğini bekleyebileceğimiz manasına geliyor.

Ayrıca, sızıntı, Phone (2a) modelinin Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) piyasaya sürülebileceğine işaret ediyor. Nothing, 27 Şubat’ta bir aktiflik planladı, bu da telefonun lansman tarihi olabilir. Nothing Phone (2a)’nın beklenen fiyat etiketi yaklaşık 400 dolar civarında.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar