Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaMobilNothing Phone hakkında epey değerli açıklamalar geldi

Nothing Phone hakkında epey değerli açıklamalar geldi

Carl Pei, 2020 yılında OnePlus’tan ayrılarak, dikkat çeken ismi ve eşsiz eserleriyle piyasada yerini alan Nothing isimli bir şirket kurdu. Bu yeni şirket, yalnızca bir akıllı telefon ve birkaç TWS kulaklıkla piyasaya adım attı. Nothing Phone 1’in başarılı bir giriş yapmasının akabinde, şirketin halefi olan Phone 2’yi piyasaya sürme hazırlığı içerisinde olduğunu görüyoruz. Bu yeni eserin muvaffakiyetini garantilemek ismine, Nothing, eski CEO’sunun evvelki patronu OnePlus’tan değerli isimlerle güçleniyor.

Inverse’nin belirttiğine nazaran, Carl Pei liderliğindeki şirket, OnePlus’ta markanın oluşturulmasında kritik roller üstlenmiş eski yetkilileri bünyesine katmış durumda. Bu durum, yakın vakitte çıkması beklenen Nothing Phone 2‘nin başarılı bir giriş yapmasını hedefliyor.

Nothing Phone hakkında hayli değerli açıklamalar geldi

Bir kaynak, Inverse ile gerçekleştirdiği bir röportajda, Nothing’in yazılım ve donanım gruplarının büyük kısmının eski OnePlus çalışanlarından oluştuğunu belirtti. İsmini açıklamayan bu kaynak, yazılım grubunun %70’inin ve donanım grubunun %30’unun OnePlus kökenli olduğunu aktardı.

Rapora nazaran, eski OnePlus Baş Pazarlama Yetkilisi Kyle Kiang, Nothing’e Kuzey Amerika Lider Yardımcısı olarak katıldı. Muhtemelen, Nothing Phone 2’nin global lansmanını yönetecek. Bunun yanı sıra, Nothing OS’nin eski OnePlus yazılım önderleri Shawn Liu ve başkaları tarafından geliştirildiği belirtiliyor. Liu, OnePlus’ta taşınabilir eser geliştirme lideriydi ve OxygenOS’nin geliştirilmesine liderlik etmişti. Artık, birebir tasarım ideolojisini Nothing OS’ye aktarmakla misyonlu olduğu söyleniyor. Ayrıyeten, Cookie Xu ve Sam Lee, her ikisi de eski OnePlus yazılım önderi olan ve şu anda Nothing’de yazılım eserleri ve taşınabilir yazılımın sorumluluklarını üstlenen iki isim, Nothing OS’nin dizaynında değerli bir rol oynamaktadırlar.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar