Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaMobilOnePlus 12’nin sızdırılan imgeleri, tasarım manasında canınızı sıkabilir

OnePlus 12’nin sızdırılan imgeleri, tasarım manasında canınızı sıkabilir

Gelecek kuşak OnePlus amiral gemisi telefonu olan OnePlus 12’nin, Aralık ayında teknoloji dünyasına merhaba demesi bekleniyor. OnePlus 11 modelinin halefi olan bu telefonla ilgili bilgiler, duyum kaynağı Steve Hemmerstoffer (onleaks takma ismiyle tanınan) tarafından paylaşılan renderlar ile birlikte artış gösterdi.

Söz konusu renderlar, OnePlus 12’nin dizaynının nasıl olacağını gözler önüne seriyor. Genel tasarım çizgileri bakımından birkaç küçük fark dışında, telefonun evvelki modeli andırdığı söylenebilir. Sağ tarafında alarm kaydırıcısı ve güç düğmesi, sol kenarda ise ses düğmeleri bulunan aygıt, şık bir görünüm sergiliyor. Parlak siyah bir renk seçeneği ve OnePlus markasının özgün kumtaşı doku efektini koruyor.

Cihazın ön yüzünde, ekranın etrafında minimal çerçeveler yer alıyor. Öteki OnePlus amiral gemisi modelleri üzere, selfie kamerası için merkezi hizalı küçük bir delik bulunuyor, ancak bu defa üst sol pozisyona nazaran daha küçük tasarlanmış. Alt kısmında ise bir hoparlör ızgarası ve USB-C portu bulunuyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Oneplus 12’Nin Sızdırılan Imgeleri, Tasarım Manasında Canınızı Sıkabilir 1

OnePlus 12’nin sızdırılan imgeleri, tasarım manasında canınızı sıkabilir

Arka kısmında, parlak bir yüzey üzerine yerleştirilmiş yarı hap halinde bir adada kamera konseyimi görülüyor. Bu alan içerisinde üst kısımda iki lens, altta ise daha evvel belirtildiği üzere periskop biçimi bir lens bulunuyor. Periskop lensi, siyah bir şeritle dikkat çekiyor. Lakin bu durum, LED flaşın dairesel modülün dışına taşmasına ve hap halindeki adanın sol üst köşesine yerleştirilmesine neden olmuş.

Geçmiş duyum ve söylentilere nazaran, OnePlus 12 modelinin Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile güçlendirildiği belirtiliyor. Ayrıyeten aygıtın 150W kablolu ve 50W kablosuz şarj dayanağı sunacağı tez ediliyor. 6.7 inç QHD+ OLED bir ekran ve 120Hz yenileme suratı özellikleri de kelam konusu savlar ortasında.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar