Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaBilimOnline toplantı uygulamalarına yapay zeka dayanağı geliyor!

Online toplantı uygulamalarına yapay zeka dayanağı geliyor!

Makine öğrenimi teknolojisi, bir kişinin ne söylemek istediğini daha düzgün anlamak için konuşma kalıplarına alışarak, tabirleri iddia ederek ve kullanıcı tarafından seçilen kısayolları ayrıntılandırarak çalışıyor.

Voiceitt, bağımsız bir uygulama olarak hazlihazırda aslında mevcut, fakat bu yeni paydaşlık, Webex Meetings’in canlı transkripsiyonlarla açılan bir sohbet çubuğuna sahip olacağı manasına geliyor. Voiceitt’in kurucu ortağı ve stratejik iştiraklerden sorumlu lider yardımcısı Sara Smolley yaptığı bir açıklamda “Webex ile entegrasyon oyunun kurallarını değiştiriyor zira engelli kullanıcılar için daha fazla bağımsızlık yaratırken daha işbirlikçi, kapsayıcı çalışma ortamları potansiyelini artırıyor. Gerçek işbirliği, masadaki herkesin kelam sahibi olduğu manasına gelir.” dedi.

Online toplantı uygulamalarına yapay zeka dayanağı geliyor!

Bu paydaşlık aslında Voiceitt ile Webex’in ana şirketi olan Cisco ortasındaki birçok öteki paydaşlık etkileşiminden biri. Cisco Investments, Voiceitt’in son finansman cinsine sermaye sağladı. Model, Amazon’un Voiceitt’e yaptığı yatırımı ve akabinde teknolojinin akıllı mesken asistanı Alexa’ya entegrasyonunu takip ediyor.

Cisco, Voiceitt’in haziran ayından itibaren toplantılar için Webex App Hub’dan indirilebileceğini söylüyor ve yıl sonuna kadar tüm Webex platformunda kullanıma sunmayı planlıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar