Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaMobilOppo 240W süratli şarjını tanıttı

Oppo 240W süratli şarjını tanıttı

Ulaş Utku Bozdoğan: Oppo 240W Süratli Şarjını Tanıttı 1

Hızlı şarj teknolojilerinde enerji değerleri adeta aldı başını gitti. Realme markasının 200W hızlı şarj teknolojisinin ardından abisi Oppo da çıtayı daha yukarı çekerek 240W hızlı şarj teknolojisinin demosunu gösterdi.

Hızlı şarjda 240W dönemi

Oppo’nun SuperVOOC olarak geliştirilen teknolojisi bugüne kadar 1786 patent aldı ve 1604 tanesi de başvuru aşamasında. Büyük yatırımlar yapılan teknoloji bu hafta 150W kullanıma hazır ve 240W demo aşamasında iki versiyonunu duyurdu.

Oppo Find X5 Pro Dimensity Edition duyuruldu

4 gün önce eklendi

Kullanıma hazır 150W SuperVOOC sistemi 4500mAh kapasiteli bataryayı cihaz bekleme modunda iken sadece 15 dakikada dolduruyor. Yüzde 50 seviyesi ise 5 dakikada aşılıyor. Sistemin adaptörü GaN teknolojisi ile daha verimli ancak yoğun bir yapı sunuyor. Santimetrekare başına 1.51W ile oldukça yüksek.

Bu teknoloji için telefonda çift batarya kullanılıyor. 7.5A değerinde 20V çıkışı olan teknoloji özel bir yonga ile de kontrol ediliyor. Battery Health Engine bu yonga üzerinden negatif diyotları izleyerek ölü lityum oluşmasını en aza indiriyor. Böylece 1600 döngü sonrasında sadece yüzde 20 kapasite kaybı oluyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Oppo 240W Süratli Şarjını Tanıttı 3

Solid Electrolyte Interface (SEI) ara birimi ise elektrot üzerine dayanıklı bir film uygulayarak bozulmaların önüne geçiyor. Özel bir formül ise bu ara birimi onararak verimli bir şekilde çalışmasını sağlıyor.

SuperVOOC ayrıca 200W ve 240W sınırına kadar genişleyebilecek. Böylece 4500mAh batarya sadece 9 dakikada dolacak. Yüzde 50 seviyesine ise 3.5 dakikada ulaşılacak. Bu versiyonlar test aşamasında ve yıl sonuna kadar amiral gemilerinde yer alması bekleniyor.

  • Anasayfa
  • Mobil Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Oppo SuperVOOC özellikleri neler?

Kaynak:  Donanimhaber

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar