Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Ana SayfaMobilOppo Find X7 serisinin tasarımı büsbütün netleşti

Oppo Find X7 serisinin tasarımı büsbütün netleşti

Oppo’nun merakla beklenen Find X7 serisi hakkında aylardır süregelen söylentiler, nihayet somut bir görünüme kavuşmuş üzere görünüyor. Weibo’da dolaşan sızdırılmış bir afiş, telefonun art dizaynını gözler önüne seriyor.

Afişte dört lensi barındıran dikkat cazip bir dairesel kamera adası bulunan bir telefon gösteriliyor. Bu, aygıtın Find X7 Pro yahut söylentilere nazaran Find X7 Ultra olabileceğini düşündürüyor.

Bugün, tanınmış duyumcu Digital Chat Station, Find X7 serisinin muhtemel kamera özelliklerini de sızdırdı. Pro ve Ultra modellerinin, 50MP’lik 1 inç Sony LYT900 ana sensöre, yanı sıra 50MP’lik ultra geniş açılı lense ve iki periskop telefoto lense sahip olacağı söyleniyor. Bu lenslerden biri 3x optik zoom, oburu ise etkileyici 6x zoom özelliğine sahip ve her ikisi de 50MP sensörler kullanıyor.

Oppo Find X7 serisinin tasarımı büsbütün netleşti

Lenslerin yakınında görünen Hasselblad logosu, bu kamera üreticisinin imaj işlemede yer aldığını gösteriyor. Oppo, Kasım ayında yeni kuşak Hasselblad HyperTone kamera sistemini tanıtmıştı. HyperTone sistemi, gelişmiş yapay zeka dayanaklı gürültü azaltma, RAW-alan sürece ve hatta tekil piksel parlaklık düzeltme vaat ediyor. Oppo Find X7 serisi, bu yeni algoritmadan faydalanacak.

Ayrıca, telefonun art panelinde eşsiz bir çift ton tasarımı bulunuyor; metalik üst yarım ve deri alt yarım. Bu tasarım, Huawei’nin son Mate 60 serisini hatırlatıyor. Ne yazık ki, afiş aygıtın ön görünümünü ortaya koymuyor.

Teknik özellikler açısından, Find X7 Pro ve X7 Ultra modelleri amiral gemisi Snapdragon 8 Gen 3 işlemciyi kullanırken, standart Find X7’nin MediaTek Dimensity 9300 yonga seti ile gelmesi bekleniyor. Enteresan bir biçimde, en üst seviye Find X7 Ultra modeli bile uydu teması sunabilir.

Oppo’nun Find X7 serisini gelecek yılın başlarında resmi olarak tanıtması bekleniyor ve kesin tarih yakında açıklanacak. Çin pazarının bu telefonları birinci alması olası olsa da, resmi ayrıntılar ve gelişmeler ortaya çıktıkça sizi yeni tutacağız.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar