Çarşamba, Haziran 26, 2024
Ana SayfaMobilPixel 7a, akıllı telefon anlayışını değiştirecek bir bilhassa geliyor

Pixel 7a, akıllı telefon anlayışını değiştirecek bir bilhassa geliyor

Düşünün: Önemli bir toplantı esnasında, sessizlik içindeki konferans odasında, telefonunuz aniden tam sesle çalmaya başlıyor. Herkes size dönüp bakarken, telaşla telefonun sesini kapatmaya çalışıyorsunuz. Çoğumuz bu tıp bir durumu yaşamışızdır ve hiç kimse bu cinsten bir rahatsızlığı deneyimlemek istemez. İşte tam da burada Google, bu durumu önlemek için akıllı bir tahlil sunuyor – Adaptif İhtar Titreşimi, Google I/O’da tanıtılan ve Pixel 7a modelinde bulunan bir özellik.

Geleneksel olarak, akıllı telefonlar titreşimli ihtarlar konusunda sonlu özelleştirme seçenekleri sunuyor. Bildirimler, davetler ve alarm için farklı titreşim yoğunluklarını açabilir, kapatabilir ve ayarlayabilirsiniz. Fakat titreşim yoğunluğu, duruma bağlı olarak değişmiyor. Ancak Google, Pixel 7a ile bu durumu büsbütün değiştirerek, telefonun pozisyonuna bağlı olarak titreşim yoğunluğunu özelleştirebilme özelliği getiriyor.

Pixel 7a, akıllı telefon anlayışını değiştirecek bir bilhassa geliyor

Google’ın paylaştığı bir dayanak dokümanında belirtildiği üzere, kullanıcılar, Pixel 7a’nın hareketsiz ve yüzü üst bakacak biçimde, örneğin bir masa üzerinde olduğu durumlar için titreşim yoğunluğunu ayarlayabiliyorlar. Ayarlar > Ses ve titreşim > Titreşim ve geribildirim menüsünden, kullanıcılar bu özelliği bildirimler ve alarmlar için etkinleştirebiliyorlar. Titreşimin hangi düzeye düşeceğini tam olarak belirleyemeseniz de, bu özellik gerçek tarafta bir adımdır.

Bu özellik birinci bakışta kıymetsiz üzere görünebilir zira ekseriyetle bildirimler ve davetler için telefonun ekranı aydınlanır. Lakin, ayrıntılar büyük bir fark yaratabilir. Telefonunuz bir masada yüzü üst bakarken gereğinden fazla titreşmesi ve etrafınızın huzurunu bozması gerekmez.

Google’ın Adaptif İkaz Titreşimi yaklaşımı, telefonun hareketini belirlemek için ivmeölçer ölçümlerini ve ekranın üst bakıp bakmadığını belirlemek için öbür sensörlerden gelen bilgilere dayanıyor. Bu sayede, telefonunuz cebinizde yahut masanızın üzerinde baş aşağı durduğunda, haptic geribildirimin sakin kalmasını sağlar.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar