Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaMobilPixel 8 ve Pixel 8 Pro'nun resmi fiyat bilgisi sızdırıldı

Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’nun resmi fiyat bilgisi sızdırıldı

Google’ın Pixel 8 serisi yakında tanıtılacak ve sızıntılar artmaya başladı. Son yıllarda olduğu üzere Google, Pixel 8 serisinin sırlarını muhafazayı başaramadı. Hem dış kaynaklardan hem de iç kaynaklardan gelen sızıntılarla, Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’nun fiyatları, özellikleri ve özellik bilgileri ortaya çıktı.

Duyumcu @Za_Raczke, X.com üzerinden Pixel 8 serisinin tanıtım malzemesini paylaştı. Bu malzemeye nazaran, 8GB RAM‘li Pixel 8 modelinin fiyatı 699$ olacak. 12GB RAM’e sahip Pixel 8 Pro modelinin fiyatı ise 899$ olarak belirlenmiş.

Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’nun beklenen özellikleri ortasında Google Tensor G3 yonga seti bulunuyor. Güvenlik özellikleri olarak Google One tarafından sunulan VPN, Yüz Tanıma ve Parmak İzi Tanıma dayanağı sunulacak. Ayrıyeten, Magic Eraser, Photo Unlur, Face Unblur, Night Light, Real Tone üzere fotoğrafçılık tecrübesini artırabilecek yazılım tabanlı özellikler de mevcut.

Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’nun resmi fiyat bilgisi sızdırıldı

Pixel 8 modelinde, 50MP ana kamera ve 12MP ultra geniş açılı lens olacak. Pixel 8 Pro’da ise 50MP ana kamera, 48MP ultra geniş açılı kamera ve makro odaklama özelliği, 5x optik zoom özelliği olan 48MP telefoto lens bulunacak. Her iki telefonun ön kamerası 10.8MP olacak.

Pixel 8, 60-120Hz ortasında değişen bir ekran yenileme suratına sahip olacak. Pro modeli ise 1-120Hz ortasında adapte olabilen bir yenileme suratı sunacak. Pixel 8 serisinin fiyatlandırması, Pixel 7 serisiyle benzeri. Fakat, Pixel 8 Pro’nun daha yüksek depolama seçenekleri için fiyatlandırması daha yüksek olacak.

Tensor G3 yonga seti, yeni çekirdekleri ve yeni GPU’su ile daha yüksek performans sunacak. Ayrıyeten, daha büyük pil kapasitesi ve süratli şarj takviyesi sayesinde uzun periyodik kullanım sunacak. Tüm bu sızıntılar ve dedikodular, resmi lansmanla son bulacak. Lansman tarihi 4 Ekim olarak belirlendi ve telefonlar 12 Ekim’de satışa sunulacak.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar