Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Ana SayfaMobilRedmi Note 14: Realme 12 serisiyle rekabete hazır

Redmi Note 14: Realme 12 serisiyle rekabete hazır

Teknoloji dünyasında heyecanlı gelişmeler yaşanıyor. Akıllı telefon kesimine öncülük eden markalar, yeni eserlerini piyasaya sürmek için hazırlıklarını hızlandırıyor. Bilhassa Redmi ve Realme markaları, yakın gelecekte piyasaya sürecekleri yeni modelleriyle dikkat çekiyor.

Redmi, 4 Ocak’ta global çapta Redmi Note 13 serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Birinci olarak Hindistan’da satışa sunulacak olan bu serinin akabinde öteki pazarlarda da yerini alması bekleniyor. Geçtiğimiz Eylül ayında Çin’de tanıtılan Redmi Note 13 serisinin akabinde, şirketin altı aylık bir ortadan sonra Redmi Note 14 serisini tanıtması bekleniyor. Bu seri, bilhassa eğimli kenarlı ekranı ve amiral gemisi özelliklerini içeren birtakım yenilikçi özellikleriyle dikkat çekiyor. Fiyatlandırma konusunda ise Realme’nin eserleriyle emsal bir aralıkta olacağı düşünülüyor.

Redmi Note 14: Realme 12 serisiyle rekabete hazır

Realme tarafında ise, 2024’ün birinci çeyreğinde Realme 12 serisinin tanıtılması planlanıyor. Bu seride yer alacak Realme 12 Pro ve 12 Pro+ modelleri, Snapdragon 7 Gen 3 yonga setine sahip olacak. Realme 12 Pro, 32 megapiksellik Sony IMX709 telefoto kamera ve 2x optik zoom özelliğiyle; Realme 12 Pro+ ise 64 megapiksellik OmniVision OV64B periskop telefoto kamera ve 3x optik zoom özelliğiyle öne çıkacak.

Çinli bir duyumcunun tezlerine nazaran, Realme 12 serisi bilhassa Pro modelleriyle Redmi Note 14 serisiyle rekabet edecek. Bu rekabetin, her iki markanın da sunduğu yenilikçi özellikler ve fiyatlandırma siyasetleri açısından hayli çekişmeli geçmesi bekleniyor. İki serinin de kamera özelliklerinde amiral gemisi modellerinden birtakım özellikleri barındırması ve kullanıcıların bu yeniliklerle tanıştırılması planlanıyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar