Çarşamba, Haziran 26, 2024
Ana SayfaMobilSamsung, ChatGPT gibisi yapay zeka sohbet robotu yapıyor

Samsung, ChatGPT gibisi yapay zeka sohbet robotu yapıyor

Ulaş Utku Bozdoğan: Samsung, Chatgpt Gibisi Yapay Zeka Sohbet Robotu Yapıyor 1 Samsung’un ChatGPT‘ye emsal bir yapay zeka platformu oluşturmak için Naver ile paydaşlık kurduğu bildirildi. Lakin ChatGPT’den farklı olarak, bu yapay zeka aracının Samsung çalışanları tarafından şirket içinde kullanılacağı bildiriliyor.

ChatGPT’ye rakip 

Samsung kısa müddet evvel ChatGPT’yi kurumsal bir ortamda kullanmanın tehlikelerini ve sonuçlarını pek istemediği bir yoldan öğrendi. Şirketin yarı iletkenlerle ilgili hassas bilgilerinin bir kısmı, birkaç çalışan işlerini kolaylaştırmak için aracı kullanmaya çalıştığı esnada ChatGPT aracılığıyla sızdı. O vakitten beri Samsung, çalışanlarının ChatGPT’yi kullanmasına müsaade vermedi, lakin bildirildiğine nazaran şirket, iş gücüne üretken yapay zekanın gücüyle yardımcı olma fikrinden vazgeçmeyecek.

Samsung çalışanlarına özel olacak

Ulaş Utku Bozdoğan: Samsung, Chatgpt Gibisi Yapay Zeka Sohbet Robotu Yapıyor 3 Şirketin, Samsung kurumsal kullanıcıları için özel bir yapay zeka platformu geliştirmek üzere Naver Corp ile paydaşlık kurduğu belirtiliyor. Samsung’un üretken yapay zekası ChatGPT üzere herkese açık değil, firmanın Device Solutions Division bölümündeki çalışanlarına özel olacak. Daha sonra, saha testlerinin akabinde araç, cep telefonları, konut aletleri ve benzerlerinden sorumlu olan Device eXperience kısmı üzere öteki Samsung şubelerinin başka çalışanlarına da sunulabilir.

Samsung’un kurum içi yapay zekası şirketin sunucularından çıkmayacağı ve çalışanlarına özel olacağı için Samsung’un kelam konusu sohbet robotunu kendisine en âlâ faydayı sağlayacak şekilde eğitmesiyle sonuçlanabilir. Örneğin, Samsung’un hassas yarı iletken datalarını Naver ile paylaşacağı ve bu bilgileri daha sonra üretken yapay zekaya uygulayacağı düşünülebilir. Bu sayede Samsung çalışanları, yarı iletkenlerle ilgili kaynak kodunun dışarıya sızmasından endişelenmeden yapay zekanın gerçek potansiyelini kullanabilir.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar