Cumartesi, Eylül 30, 2023
Ana SayfaMobilSamsung eski katlanabilir akıllı telefonlarını unutmadı

Samsung eski katlanabilir akıllı telefonlarını unutmadı

Samsung, eski katlanabilir aygıtları için One UI 5.1.1 güncellemesi yayınlamaya başladı. Bu kapsamda, Samsung Galaxy Z Fold 2 modeli için Amerika’da bu güncelleme dağıtımı başladı.

SAMmobile raporuna nazaran, Galaxy Z Fold 2 için One UI 5.1.1 güncellemesi yayınlandı. Bu güncelleme ile birlikte pek çok yeni özellik aygıta ekleniyor. Multitasking isimli yeni bir özellik sayesinde kullanıcılar, son vakitlerde kullandıkları uygulamaların ekranlarında daha düzgün önizlemeler alabilecekler. Bu, bir uygulamanın tam ekran mı, bölünmüş ekran mı yoksa pop-up olarak mı açık olduğunu görme imkanı sağlayarak kullanıcı tecrübesini artırıyor.

Yeni güncelleme, F916USQU4KWH7 yapı numarasıyla gelirken Ağustos güvenlik yamasını da içeriyor. Güncellemeyle gelen özelliklerden kimileri şunlar:

Samsung eski katlanabilir akıllı telefonlarını unutmadı

Multitasking özelliği sayesinde son kullanılan uygulamaların ekranlarında daha güzel önizlemeler, pop-up görünümünden bölünmüş ekrana kolay geçiş, kenara yapıştırılan pop-up’ların geri yüklenmesi üzere özellikler geliyor.

Görev çubuğu daha fazla son kullanılan uygulama ve daha kolay gezinme imkanı sunuyor.

Flex modu sayesinde daha fazla uygulamada Flex modu paneli kullanılabiliyor, medya denetimleri geliştirildi ve araç çubuğu özelleştirilebiliyor.

Hızlı Paylaşım özelliği ile belgeler her vakit, yakınınızda olmasalar bile bireylere gönderilebiliyor. Evrakları özel olarak paylaşmak, paylaşımı iptal etmek, evrak müddeti sona erme tarihi belirlemek mümkün.

Samsung Sağlık uygulaması üzerinde uyku eğitimi, uyku verisi, cilt sıcaklığı ölçümü üzere özellikler geliştirildi.

Kamera ve Galeri kısmında ise filigran için daha fazla tarih ve saat tarzı, Pro modları için geliştirilmiş Flex Modu tertibi, Yakalama görünümünde birden fazla fotoğraf seçme ve daha birçok özellik eklendi.

Ayrıca metinde bahsedilen başka değişiklikler ortasında iki elle sürükleyip bırakma, öteki bir aygıtı şarj ederken telefonunuzu kullanmaya devam etme, depolama alanını kullanılabilir tutma üzere özellikler bulunuyor.

Bahsi geçen güncelleme şu an için Amerika’da Spring ve T-Mobile operatörlerinde faal. Güncelleme bildirimini otomatik olarak almayan kullanıcılar, ayarlar kısmından yazılım güncellemesi sekmesine giderek bu güncellemeyi manuel olarak indirebilirler.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar