Perşembe, Şubat 22, 2024
Ana SayfaMobilSamsung Galaxy S24 sızıntısı AI özelliklerini ortaya koyuyor

Samsung Galaxy S24 sızıntısı AI özelliklerini ortaya koyuyor

Samsung’un Galaxy S24 serisinin tanıtım aktifliğine yaklaştıkça, yeni telefonlar hakkında heyecan verici ayrıntılar ortaya çıkıyor. En son sızıntı, Twitter kullanıcısı @MysteryLupin tarafından paylaşılan ve Samsung Galaxy S24 serisinin değerli yapay zeka özelliklerini sergileyen pazarlama malzemelerinden geliyor.

Galaxy S24 serisine eklenen yapay zeka özelliklerinden biri Canlı Çeviri. Bu özellik, telefon görüşmelerini gerçek vakitli olarak çevirebilir, böylelikle konuşmalar sırasında lisan mahzurlarını aşabilir.

Samsung Galaxy S24 serisinde bir başka ilgi cazibeli özellik ise “Generative Edit” ismi verilen, Google’ın Magic Editor aracına epey emsal bir özellik. Bu özellik, Google’ın sunduğu üzere fotoğraflardan istenmeyen objeleri kaldırmanıza yahut boş alanları doldurmanıza imkan tanıyor.

Samsung Galaxy S24 sızıntısı AI özelliklerini ortaya koyuyor

Ancak Magic Editor üzere, bu özellik de internet ilişkisi ve bir Samsung hesabı gerektiriyor. Samsung, aygıt üzerinde yapay zeka yeteneklerine sahip güçlü Snapdragon 8 Gen 3 işlemciyi kullanıyor olsa da, bu özellik için hala buluta bağlı.

Ayrıca akıllı telefonlarla ilgili üç ek özellikten daha bahsediliyor. Bunlardan biri olan Gece Fotoğrafçılığı Zoom, yakınlaştırıldığında düşük ışıkta daha âlâ fotoğraflar çekebilmenizi sağlıyor.

Yüksek Çözünürlük özelliği, telefonun ana kamerası tarafından desteklenen en yüksek çözünürlükte fotoğraf çekmenize imkan tanıyor. Bu, Galaxy S24 için 50MP, S24 ve S24 Ultra için ise 200MP olacak. Sonra, “daha parlak, daha düz bir ekran” sunan Ekran Görüntüleme özelliği var, bu da daha uygun görüntüleme ve etkileşim sağlıyor. Lakin, bu özelliklerin kullanıcı tecrübesini geliştirmek için bir çeşit yapay zeka hilesi kullanıp kullanmadığı belirtilmiyor.

@MysteryLupin, S24 serisinin yüksek çözünürlüklü görsellerini de sızdırdı, lakin bunlar muhtemelen Samsung’un sızıntılara karşı aldığı tedbirler nedeniyle süratle silindi. Lakin, aygıtın yüksek kaliteli renderlarını aslında gördüğümüz için bu büyük bir kayıp değil.

Önceki sızıntılar ve Samsung’un web sitesinde kısa müddetliğine görünen bir onay, Galaxy S24 serisinin 17 Ocak’ta tanıtılacağını işaret ediyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar