Salı, Mayıs 30, 2023
Ana SayfaMobilSamsung Galaxy Z Flip5, DeX Takviyesi Sunabilir

Samsung Galaxy Z Flip5, DeX Takviyesi Sunabilir

Samsung DeX, Galaxy telefonlarının ve tabletlerinin masaüstü bilgisayarlara dönüşmesini sağlayan bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Son beş yıldaki çeşitli amiral gemisi Samsung telefonlar bunu desteklese de Flip serisi Dex’ten yoksun kaldı. Öte yandan SamMobile‘a nazaran, bu durum değişmek üzere ve yaklaşmakta olan Galaxy Z Flip5 katlanabilir telefon DeX dayanağı ile birlikte gelebilir.

Kaynak, bilhassa ilgili rastgele bir ayrıntıyı vermiş değil. Ayrıyeten eski Flip modellerinin yazılım güncellemesi aracılığıyla özelliğe kavuşup kavuşmayacağı konusunda da bilgi yer almıyor. DeX’in mevcut aygıtlarla çalıştığı formda bu modelde de çalışacağını varsayım ediyoruz. Bunun için uyumlu bir HDMI kablosuyla yahut Miracast’ı destekleyen TV’ler ve monitörlerle kablosuz olarak özelliği kullanmak mümkün olacak. İşletim sisteminin Windows 10 yahut Windows 11 olması şartıyla PC’de sırf bir USB kablosuna gereksiniminiz olacak.

Bir diğer belirsizlik de Dex Pad ve Dex Station’ın uyumluluğu konusunda. Mevcut ve muhtemelen gelecekteki Flip telefonlar, aksesuarların USB-C temas noktasına fizikî olarak takılabilirken yeniden de yazılım dayanağına gereksinimleri var. Tekrar de Z Flip’i üretkenlik uygulamalarında büyük bir ekranda kullanabilmenin hayli fonksiyonel olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar