Perşembe, Mayıs 30, 2024
Ana SayfaMobilSamsung Galaxy Z Fold 4 Kamera Özellikleri Sızdırıldı

Samsung Galaxy Z Fold 4 Kamera Özellikleri Sızdırıldı

Samsung Galaxy Z Fold 4 akıllı telefonun, Galaxy S22 serisine benzer bir kamera kurulumu ile piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Samsung Galaxy Z Fold 4, yakın tarihli bir sızıntıya göre 108 megapiksel kameraya sahip olacak. Samsung’un yeni katlanabilir cihazı bir süredir haberlerde yer alıyor. Ortaya çıkan bilgiler, akıllı telefonun lansmanının Ağustos 2022’de gerçekleşeceğini iddia etmekte. Geçmiş raporlar, akıllı telefonun Galaxy S22 serisine benzer bir kamera kurulumu ile piyasaya sürüleceğini belirtiyordu. Birkaç gün önce bir başka bilgi kaynağı ise yeni katlanabilir telefon için S Pen kaleminin Avrupa ve Asya’nın çeşitli bölgelerinde seri üretime geçebileceğini öne sürmüştü.

Meral Erden: Samsung Galaxy Z Fold 4 Kamera Özellikleri Sızdırıldı 1

Dohyun Kim tarafından ortaya çıkarılan bilgiye göre akıllı telefon 108 megapiksel ana kameraya sahip olacak. Bu ayın başlarında ortaya çıkan bir başka rapor, Galaxy Z Fold 4 katlanabilir akıllı telefonun 3x optik zoomlu 10 megapiksel telefoto sensöre sahip olacağını öne sürüyordu. Bunun yanı sıra, Samsung’un yaklaşmakta olan amiral gemisi akıllı telefonuyla ilgili farklı sızıntılar, cihazın tek menteşe tasarımına sahip olacağına işaret ediyor.

Samsung’un katlanabilir akıllı telefonu, büyük olasılıkla ön kapak ekranında 10 megapiksellik bir selfie kamerası barındıracak. Bu sensör, Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy S22 serisinde kullanılan sensörle aynı. Yeni Galaxy Z Fold 4 akıllı telefonun ekran altı kamerasının ise daha yüksek çözünürlüklü olması bekleniyor. Katlanabilir cihazın S Pen desteği ile ilgili söylentiler de ortaya çıkmaya devam ediyor. Bazı söylentiler, Galaxy Z Fold 4’ün S Pen’i saklamak için yuvaya sahip olan ilk katlanabilir akıllı telefon olabileceğine vurgu yapıyor. Bu konuyla ilgili resmi bir bilgi ise henüz ortaya çıkmış değil.

Son olarak katlanabilir cihazın konsept render görsellerinin de geçtiğimiz ay ortaya çıktığını belirtelim.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar