Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaMobilXiaomi, akıllı telefon satışlarında başkan konumda!

Xiaomi, akıllı telefon satışlarında başkan konumda!

Canalys, en son akıllı telefon pazarı raporunda, küresel tedarik kısıtlamalarının 2022 yılının ilk çeyreğinde Hindistan’ı vurduğunu açıkladı. Beklentiler, pandemi devam ederken pazarın çift haneli büyüme kaydetmesiydi. Ancak tedarik zinciri sorunları, Xiaomi ve vivo gibi şirketlerin dahi gelirlerinde problem yaşamalarına neden oldu. Buna rağmen bazı markalar hala kazançlı konumda.

Xiaomi, akıllı telefon satışlarında lider konumda!

Şinasi Kaya: Xiaomi, Akıllı Telefon Satışlarında Başkan Konumda! 1

Xiaomi, art arda ikinci bir çeyrek için yıllık bir düşüş kaydetti ve Samsung‘u çok daha küçük bir farkla da olsa ikinci sıraya yerleştirdi. Buna karşılık Realme, sevkiyatlarını %40 artırarak üçüncü sırada yer aldı.

Bu süreçte Realma rekabetle iyi başa çıktı diyebiliriz. Hindistan’daki akıllı telefon üreticileri için en büyük zorluk, cihaz satın alınabilirliğini korumak olacak. Asya ülkesinde gaz fiyatları ve enflasyon rekor seviyede ve satıcılar kar elde etmeyi sürdürmeyi umuyor. Canalys’e göre, üreticiler müşteriler için orta-düşük cihazlar sunmaya devam ederlerse ancak ayakta kalabilirler. Bu kapsamda Xiaomi de giriş seviyesi cihazlarını Hindistan pazarında piyasaya sürmeye devam ediyor. Koronavirüsün gelmesi ile global olarak bir kıtlık ve devamında enflasyon başlamış durumda. Bu da tüm tüketicileri ve üreticileri olumsuz etkiliyor diyebiliriz. Bu durumun bir süre daha devam etmesi beklenirken üreticiler belirli pazarlarda konumlarını korumak için ellerinden geleni yapıyor.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar