Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaMobilSamsung, iki yeni askeri sürüm telefonunu daha duyurdu

Samsung, iki yeni askeri sürüm telefonunu daha duyurdu

Samsung, askeri kullanım için özel olarak tasarlanmış iki yeni akıllı telefon modeli tanıttı: Galaxy S23 Taktiksel Sürüm ve Galaxy XCover 6 Pro Taktiksel Sürüm. Bu telefonlar, güçlü ortamlara güçlü yapılarıyla bilinen Galaxy S20 Taktiksel Sürüm’ün muvaffakiyetinin üzerine inşa edilmiştir. Lakin bu telefonlar genel tüketicilere yönelik değil, askeri çalışanın değişik misyonlarda ve ortamlarda kullanması için üretilmiştir.

Galaxy XCover 6 Pro Taktiksel Sürüm, MIL-STD-810H sertifikası ile donatılmıştır. Bu sertifikası sayesinde çok hava şartlarına sağlamdır ve 1,5 metre derinliğe kadar suya 30 dakika müddetle daldırılabilir. Öte yandan Galaxy S23 Taktiksel Sürüm, IP68 sertifikasına sahiptir ve askeri kaliteye uygun bir kılıf ile gelir. Bu kılıf sayesinde telefonu göğsünüze ya da kolunuza monte edebilirsiniz.

Samsung, iki yeni askeri sürüm telefonunu daha duyurdu

Her iki telefon modelinde de gece görüş modu ve eldivenle bile dokunmatik ekranı kullanabilme özelliği bulunuyor. Ayrıyeten harici GPS, drone imgeleri ve lazer ara ölçerleri üzere özelliklere dayanak veriyorlar. Bağlantı kabiliyetleri ortasında taktiksel radyo ve vazife aygıtı protokollerinin yanı sıra LTE, CBRS, Bluetooth ve Wi-Fi üzere standart taşınabilir irtibat özellikleri de bulunmaktadır.

Galaxy S23 Taktiksel Sürüm’de bulunan Saklı Mod sayesinde LTE ve e-911 özellikleri devre dışı bırakılabiliyor. Bu da inançlı ve şebekeden bağımsız irtibat imkanı tanıyor. Samsung Knox, donanım düzeyinde şifreleme sunarken, DualDAR ek güvenlik sağlıyor. Sunucusuz lisans aktivasyonu, esnek dağıtım imkanı sunmaktadır. Android 13 tabanlı One UI 5.1 işletim sistemine sahip olan her iki telefon modeli de, durumsal farkındalık için Android Ekip Farkındalık Kiti (ATAK) ve gerçek vakitli hasta müsabaka bilgileri için Savaş Alanı Takviyeli Travma Müşahede Kiti (BATDOK) ile birlikte kutudan çıkıyor. Samsung DeX dayanağı ve çift VPN ilişkisi güvenliği artırıyor.

Bu akıllı telefonların fiyatlarına dair bilgi paylaşılmadı. Çünkü bu telefonlar yalnızca askeri kullanıcılar için üretildi ve genel tüketicilere sunulmuyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar