Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Ana SayfaMobilSamsung, katlanabilir tablet modeli üzerinde çalışıyor

Samsung, katlanabilir tablet modeli üzerinde çalışıyor

Samsung, eşsiz bir su damlası menteşe sistemiyle ince katlanabilir bir laptop geliştiriyor. Kore kaynaklı The Elec’e nazaran bu laptopun lansmanı önümüzdeki yılın ikinci yarısında bekleniyor. Samsung bu Flex Menteşe ismini verdiği su damlası dizaynını daha evvel Z Flip 5 ve Z Fold 5 isimli katlanabilir akıllı telefonlarında tanıtmıştı.

Samsung, bu su damlası menteşe ile menteşenin katlandığında hareket etmesini sağlıyor. Bu, ekranlar ortasında daha sıkı bir ahenk sağlar ve katlanma yerindeki kırışıklıkları azaltır. Yeni menteşe, laptopu daha ince yapabilir, lakin dayanıklılık tasaları son eserin daha kalın olmasına neden olabilir.

Samsung, katlanabilir tablet modeli üzerinde çalışıyor

İlginç dizayna karşın, bölüm uzmanları katlanabilir laptoplar için su damlası menteşenin hakikaten gerekli olup olmadığını sorguluyor. Akıllı telefonların bilakis, göz hizasına yakın tutulmasına gerek olmayan katlanabilir laptopların kullanımı farklıdır. Laptopların daha ağır oluşu göz önüne alındığında, U halinde bir menteşenin daha pratik bir alternatif olabileceği düşünülüyor. Bir uzman, bir laptop için su damlası menteşenin avantajlarının kullanıcılar için değerli olmayabileceğini belirtiyor.

Ayrıca, LG’nin aslında Gram Fold isminde katlanabilir bir laptopu piyasaya sürdüğünü, Samsung’un beklemeye karar vermesinin IT bölümündeki mevcut zorluklar nedeniyle stratejik olduğu düşünülüyor. Kimileri, laptop kesimindeki görece zayıf pozisyonları göz önüne alındığında, Samsung’un katlanabilir laptop pazarına girmesinin kıymetli bir fark yaratmayabileceğini savunuyor.

Laptopun OLED panelleri kelam konusu olduğunda, muhtemel tedarikçilerin Samsung Display yahut BOE Teknoloji Kümesi olabileceği düşünülüyor. Öteki yandan, Apple’ın 2026’da piyasaya sürülebilecek katlanabilir bir MacBook üzerinde çalıştığı da söylentiler ortasında.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar