Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaMobilSamsung tanınan modelinin güvenlik meselelerini çözdü

Samsung tanınan modelinin güvenlik meselelerini çözdü

Birkaç hafta evvel Samsung, Galaxy Z Fold 2 modeli için Mayıs 2023 güvenlik güncellemesini duyurdu. Lakin bu güncelleme o periyot sadece Asya, Avrupa ve Latin Amerika’daki kullanıcılar için geçerliydi. Artık ise, Güney Kore merkezli bu dev teknoloji firması, kelam konusu yazılım güncellemesini Amerika’daki Galaxy Z Fold 2 kullanıcılarına sunmaktadır.

En son güvenlik güncellemesi, Galaxy Z Fold 2 modeline F916USQS2JWE4 yazılım sürümüyle bir arada gelirken, Amerika’da Sprint ve T-Mobile ağlarında kullanılabilir hale getirildi. Bu güncelleme, Galaxy serisindeki akıllı telefon ve tabletlerde bulunan 72 güvenlik açığını gideren Mayıs 2023 güvenlik yamasını da beraberinde getiriyor. Lakin katlanabilir telefona yeni bir özellik eklenmiş değil.

Samsung tanınan modelinin güvenlik sıkıntılarını çözdü

Eğer Amerika’da Galaxy Z Fold 2′nin kilidi açık bir modeline sahipseniz, yeni yazılım güncellemesini Ayarlar » Yazılım güncelleme kısmından denetim edip, İndir ve yükle seçeneği ile yükleyebilirsiniz.

Samsung, amiral gemisi Galaxy Z Fold 2 modelini 2020 yılının ortalarında Android 10 işletim sistemiyle birlikte çıkardı. Bu katlanabilir telefon, 2021’in başlarında Android 11, 2021’in sonlarında Android 12 ve 2022’nin sonlarında Android 13 güncellemelerini aldı. Ayrıyeten, şirket birkaç ay evvel aygıta One UI 5.1 güncellemesini de yayınlamıştı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar