Salı, Haziran 25, 2024
Ana SayfaMobilSamsung tanınan modelleri için güncellemeleri peşi sıra yayınlayacak!

Samsung tanınan modelleri için güncellemeleri peşi sıra yayınlayacak!

Android tarafında hareketli günler yayınlıyor. Vivo ve Tecno üzere isimlerden sonra Samsung da kullanıcılarına güncelleme muştusu verdi.

Samsung, Mayıs ayının birinci on günü içinde çeşitli aygıtlarına güvenlik güncellemesi yayınladı. Şirket, bu kapsamda Galaxy S21 FE, Galaxy A23 ve Galaxy A52 modelleri için güncellemeleri kullanıcılarına sundu. Artık, sıra biraz daha eski bir model olan Galaxy S20 FE’de. Bu modelin Snapdragon işlemcili 4G versiyonu için yayınlanan güncelleme, Mayıs 2023 güvenlik yamasını beraberinde getiriyor. Ayrıyeten, Galaxy A73 modelinin de en yeni güvenlik güncellemesini aldığını belirtmekte yarar var.

Sammobile’ın raporuna nazaran, Galaxy A73 modeli, B732BXXS3CWE1 yazılım sürümünü kullanarak Mayıs 2023 güvenlik yamasını almaya başlamış durumda. Şu an için yalnızca Brezilya’daki aygıtlara sunulan bu güncelleme, yakın vakitte daha geniş bir coğrafyaya yayılması bekleniyor. 227.29 MB boyutundaki bu güncelleme, yeni özelliklerin yanı sıra kimi küçük kusur düzeltmelerini de içeriyor.

Samsung tanınan modelleri için güncellemeleri peşi sıra yayınlayacak!

Aynı formda, Galaxy S20 FE modeli de en yeni Mayıs güvenlik güncellemesini almaya başladı. G780GXXU4EWD2 yazılım sürümü ile Rusya’daki kullanıcılara sunulan bu güncelleme, önümüzdeki haftalar içinde öbür ülkelerdeki kullanıcılara da ulaştırılacak. Bu modelin 2020 yılında piyasaya sürüldüğünü ve Samsung’un güncelleme siyaseti gereği kıymetli güncellemeler almayacağını, lakin iki yıl boyunca güvenlik yamalarını almaya devam edeceğini hatırlatmakta yarar var.

Belirtilen aygıtların kullanıcıları bir OTA bildirimi ile güncellemenin geldiğini görmelidirler. Şayet bildirim alınmazsa, kullanıcılar Ayarlar menüsünden Yazılım güncelleme seçeneğini kullanarak güncellemeyi manuel olarak yükleyebilirler. Güvenlik güncellemelerinin ekseriyetle kullanıcı bilgilerini etkilemediği, lakin her vakit için yedekleme yapmanın yeterli bir fikir olduğu unutulmamalıdır.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar