Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaMobilSamsung'dan Apple'a enteresan çağrı!

Samsung’dan Apple’a enteresan çağrı!

Bir müddettir Google, Apple’ı Güçlü İrtibat Hizmetleri (RCS) protokolünü benimsememesi nedeniyle alay konusu yapıyor. Hatta Apple’ı bu bağlantı protokolünü kabul etmeye teşvik etmek için ‘Mesajı Al’ isimli bir kampanya bile başlattı, fakat Apple bu davetleri dikkate almadı. Artık, Samsung da Google’a katılarak Apple’ı kendi alaycı biçimiyle RCS’yi benimsemeye davet ediyor.

Samsung, Apple’ın RCS’yi benimsemesi için yeni bir görüntü yayınladı. “Yeşil baloncuklar ve mavi baloncuklar bir ortada olmak istiyor” başlıklı görüntü, birlikte olmak isteyen lakin birinin ebeveyni tarafından (Apple’ın RCS’yi iMessage’da desteklememesine bir göndermeyle) farklı tutulan iki kullanıcının Romeo ve Juliet şekli bir sohbetini gösteriyor. “Yeşil onlara ne yaptı? Biz de baloncuklarız,” diye soruyor biri. Samsung’un duygusal görüntüsü, Google’ın mevcut #MesajıAl kampanyasını destekliyor.

Shorts görüntüsü için tıklayın

RCS’nin, şifreleme, küme iletileşme yahut animasyonlu çıkartmalardan mahrum olan mevcut iletileşme protokolü SMS’in üzerine bir yükseltme olması bekleniyor. RCS sohbetler, birinin yazdığını göstererek varlıklı bir iletileşme tecrübesi sunmayı amaçlıyor, okuma bildirimleri sunuyor ve bildirilerinizi taşınabilir data yahut Wi-Fi üzerinden göndermenizi sağlıyor.

Samsung’dan Apple’a farklı çağrı!

Ayrıca RCS ile büyük belgeler ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflar paylaşabilirsiniz. Yeni protokol, tüm Android telefonlarda mevcut.

RCS’nin tesirli olabilmesi için tüm akıllı telefonlarda, iPhone’lar da dahil olmak üzere uygulanması gerekir. Lakin Apple, yeni protokolü benimsemekte isteksiz görünüyor, muhtemelen Cupertino şirketi kendi ekosistemine olan bağlılığını bırakmak istemiyor. Apple’ın RCS’yi istekli olarak kabul etme mümkünlüğü düşük olsa da, AB üzere düzenleyiciler ona iletileşme hizmetlerini açmasını zorlayabilir. Lakin şu anda iPhone’larda bu üçüncü taraf uygulama kullanarak RCS’yi deneyebilirsiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar