Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaMobilSamsung'dan oyunseverleri heyecanlandıran adım

Samsung’dan oyunseverleri heyecanlandıran adım

Samsung, eser ve hizmet yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Bu sayede geniş bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor ve makul bir dalda sorun yaşansa bile şirketin dayanıklılığını koruyor. Örneğin, Güney Koreli teknoloji devi son vakitlerde yeni 49 inç G93SC kavisli OLED 240Hz monitörünü tanıttı. Lakin Samsung’un geleceğe dönük planları burada bitmiyor. Raporlara nazaran, Samsung, oyun yayın hizmetini bu hafta beta sürümünden çıkaracak. İşte ayrıntılar…

Modern AAA oyunları oynamak istiyorsanız, tahlil hayli kolay. Bütçenizi hazırlayın ve bir konsol yahut bilgisayar satın alın, böylelikle istediğiniz oyunu yüksek ayarlarda oynayabilirsiniz. Lakin bu hayli maliyetli olabilir ve herkesin buna bütçesi yetmeyebilir. Pekala, alternatif nedir? Cevap: bulut oyunları.

Bulut oyunları yahut oyun yayıncılığı, kullanıcıların görüntü oyunlarını uzaktaki sunucularda oynamalarına ve bu oyunları direkt TV’lere, telefonlara yahut bilgisayarlara yayınlamalarına imkan tanır. Bu, oyunları cihazınıza indirmeniz yahut kurmanız gerekmediği manasına gelir ve aygıtınız kendi başına çalıştırmaya uygun değilse bile oyunları oynayabilirsiniz.

Samsung’dan oyunseverleri heyecanlandıran adım

Bu metot hala başlangıç evresinde olmasına karşın giderek popülerleşiyor. Nvidia’nın GeForce Now, Amazon Luna ve Microsoft’un XCloud üzere hizmetler bütçesi hudutlu olan kullanıcılar tarafından giderek daha fazla tercih ediliyor. Örneğin, pandemi sırasında hiç oyun ekipmanım olmamasına karşın GeForce Now kullanarak 2010 model dizüstü bilgisayarımda Witcher 3 üzere yüksek kaliteli grafik oyunları oynama fırsatım oldu.

Şimdi, Samsung’un Galaxy telefonlarındaki Samsung Oyun Başlatıcısı içerisinde bulut oyunlarını resmen tanıtmayı planladığı söyleniyor. Akıllı telefonların performansı her yeni modelle birlikte artsa da, taşınabilir oyunlar ekseriyetle göreli olarak “basit” ve düşük grafikler gerektiriyor. Lakin oyuncular, 1000 dolarlık aygıtlarında PC/konsol oyunlarına yakın kalitede oyunlar görmek istiyor.

Mevcut iş modeli ve gelir stratejileri nedeniyle, çağdaş oyunları sadece birkaç üst seviye aygıt için geliştirmek pratik değil. İşte burada Samsung’un bulut oyun hizmeti devreye giriyor. Şirket, bu çağdaş oyunları oynama imkanı sunarak eserini daha cazibeli hale getirme yolunda ilerliyor. Samsung, bir müddettir Galaxy telefonlarında bulut oyunları üzerinde denemeler yapıyor.

Ayrıca büyük oyun yayıncılarıyla, oyunlarını platforma tanıtmak üzere görüşmelerde oldukları da söyleniyor. Samsung, başka bulut oyun sağlayıcılarına nazaran daha düşük bir hizmet fiyatı alacağını belirtti, bu da oyun geliştiricileri için daha cazip bir seçenek olabilir.

Ne yazık ki, yaklaşan hizmet hakkında şu ana kadar belirttiğimizden daha fazla bilgiye sahip değiliz.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar