Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaMobilRedmi 13C ile ilgili yeni bilgiler geliyor

Redmi 13C ile ilgili yeni bilgiler geliyor

Geçtiğimiz hafta, yaklaşmakta olan Redmi 13C‘nin taslak görselleri internet üzerinde belirdi. Bu görseller, akıllı telefonun dizaynını ve hangi renklerde sunulacağını gözler önüne serdi.

Birkaç gün sonrasında, bu telefonun çevrim içi listelerde ve MIUI kod tabanında olduğuna dair tezler ortaya çıktı. Bu listeler, eserle ilgili kimi ayrıntıları ortaya koydu. Bakalım neler öğrendik?

Xiaomiui, yaklaşmakta olan Redmi 13C‘yi IMEI veritabanında bulduğunu tez ediyor. Fakat bu listeler, aygıtın ismini belirtmiyor. Bu listeler, eserin aşağıdaki üç model numarasıyla sunulacağını gösteriyor, her biri farklı bir bölge için:

Çin için: 23124RN87C

Global için: 23124RN87G

Hindistan için: 23124RN87I

MIUI kod tabanına nazaran, telefonun kod ismi ‘air’ ve dahili model numarası ‘C3V’. Aygıt, bir MediaTek yonga seti tarafından desteklenecek ve Android 13 temelli MIUI 14 ile çalışacak. Model numaralarının birinci dört hanesi dikkate alındığında, bu akıllı telefonun Aralık ayı üzere erken bir tarihte resmi olarak duyurulabileceğini düşünüyoruz. Öncelikle Çin’de piyasaya sürülmesi bekleniyor, akabinde öbür pazarlarda da satışa sunulacak.

Taslak görsellere nazaran, telefon düz bir çerçeve dizaynına sahip olacak. Önünde damla çentikli bir ekran, ardında ise üçlü kamera heyetimi bulunacak. Ana kamera 50MP bir sensöre sahip olacak. Ayrıyeten kamera nizamı, Xiaomi 13 serisini andıracak biçimde tasarlanmış. Son olarak, Redmi 12C siyah, mavi ve açık yeşil renk seçenekleriyle sunulacak.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar