Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana SayfaMobilSony de modaya uydu lakin bu hiç de hoş olmadı!

Sony de modaya uydu lakin bu hiç de hoş olmadı!

Sony‘nin, XQ-DQ72 model numarasına sahip yeni 5G akıllı telefonu, Çin Kalite Sertifikasyon Merkezi’nin 3C sertifikasyonuyla onaylandı. Aygıtın 33W süratli şarj özelliği ile geleceği belirtiliyor lakin şaşırtan bir halde güç adaptörü olmadan satılacak. Bu atılım, Sony’nin elektronik atıkları azaltmaya yönelik katkısı olarak görülebilir, zira tüketiciler mevcut şarj aygıtlarını kullanabilir yahut gerekirse farklı olarak satın alabilirler.

Xperia 5 V, Geekbench’in benchmark bilgi tabanında da yerini aldı. Güçlü Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisiyle donatılması beklenen aygıt, iki farklı RAM versiyonuyla piyasaya sürülecek ki bunlar da 12GB ve 16GB olacak. Ayrıyeten, aygıtın Bluetooth LE Audio ve LC3’ü destekleyen birinci telefon olması bekleniyor. Xperia 1 V ile birlikte, aygıtın genel ses tecrübesini geliştirecek olan bu özellikler, aygıtın audio özelliklerinin kullanımını arttıracak.

Sony de modaya uydu fakat bu hiç de hoş olmadı!

Sony’nin Xperia telefonları için isimlendirme konvansiyonu, kolay ve net bir sistem üzerine heyeti. Yeni Xperia 5 V‘nin model numarasındaki XQ-D, Mark V kuşağını temsil eder ki bu Sony’nin akıllı telefonlarının son sürümüdür. Geçen yılki model XQ-C olarak etiketlenmişti, bu da şirketin yeni kuşakları göstermek için alfabe boyunca ilerlediğini gösteriyor. “Q” harfi, bu telefonun Xperia 5 olduğunu gösterirken, Xperia 1 “T” harfi ile belirlenir. Son olarak, “Q” harfi’nin gerisindeki sayı, satış pazarını ve aygıtın tek yahut çift SIM olup olmadığını gösterir.

Sony, aygıtlarında performans ve kaliteyi öncelikli olarak ele almasıyla bilinir ve Xperia 5 V‘nin de farklı olması bekleniyor. Süratli şarj özelliği ve güçlü işlemcisiyle, aygıt sıkıntısız bir kullanıcı tecrübesi sunmak için tasarlanmış durumda.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar