Perşembe, Şubat 22, 2024
Ana SayfaMobilSpotify fiyatsız abonelerin özelliklerini sınırlandırıyor! El insaf!

Spotify fiyatsız abonelerin özelliklerini sınırlandırıyor! El insaf!

Müzik akış devi Spotify, Hindistan’daki fiyatsız düzeyine birtakım değişiklikler getiriyor ve bu, kullanıcı tecrübesini olumsız etkileyebilir. Musically tarafından raporlandığı üzere, Hindistan’daki fiyatsız Spotify kullanıcıları, tekrar etme, belli bir müzik kısmına geri sarma, evvelki müziklere geri gitme yahut çalma listelerini özelleştirme üzere fonksiyonlara artık erişim sağlayamayacak. Spotify, bu değişiklikleri uygulama içi bildirimler aracılığıyla da kullanıcılara iletecek.

Şirket, ‘Smart Shuffle’ı fiyatsız kullanıcılar için varsayılan oynatma metodu olarak benimsemiştir. Smart Shuffle, dinleme alışkanlıklarınıza dayanarak çalma listenizin dışındaki müzikleri tanıtır. Bu, klâsik karıştırma seçeneğinin artık fiyatsız kullanıcılara açık olmadığı manasına gelir.

Bu değişiklik, Spotify’ın stratejisinin, fiyatsız kullanıcıları premium abonelikleri düşünmeye teşvik etme istikametinde olduğunu gösteriyor. Fiyatsız tecrübesi değiştirerek, şirket kullanıcıları, daha çok istikametli ve sıkıntısız bir fiyatlı hizmete yönlendirebilir. Lakin, geri sar ve evvelki müziğe gitme üzere temel özellikleri kaldırmak, pek çok kullanıcının güzeline gitmeyebilir.

Spotify fiyatsız abonelerin özelliklerini sınırlandırıyor! El insaf!

Bu değişikliklerin devreye girmesiyle, Hindistanlı kullanıcıların bu yeni fiyatsız katman tecrübesine nasıl reaksiyon verecekleri ve bu durumun onları premium abonelik seçeneklerini keşfetmeye ya da YouTube Music gibi bu özellikleri fiyatsız olarak sunan platformlara geçmeye motive edip etmeyeceği görmek için bekleyip göreceğiz.

Bu ortada, Spotify, “Supremium” isminde daha yeterli bir müzik kalitesi hizmetini başlatmaya hazırlanıyor olabilir. Şimdi tüm ayrıntıları bilmiyoruz lakin bu özellik, çalma listelerinizi dans edilebilirlik, tempo ve anahtar olarak düzenlemenize imkan tanıyabilir. Akıllı çalma listeleri ve “Soundcheck” isminde, beğendiğiniz müziği bulmanıza yardımcı olan bir özellik olabilir.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar