Pazartesi, Mayıs 23, 2022
Google search engine
Ana SayfaBilimTapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nden metaverse adımı

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nden metaverse adımı

Ulaş Utku Bozdoğan: Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nden metaverse adımı 1

Yerli yabancı şirketlerin ardından şimdi de kamu kurumlarımız metaverse teknolojisine ilgi göstermeye başladı. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Türkiye’deki şehirleri üç boyutlu olarak modelleyip metaverse evrenine taşımayı planlıyor.

Amasya’da pilot çalışma yapıldı

Pilot çalışma olarak Amasya ili seçildi. Amasya’nın üç boyutlu modellemesi yapılıyor. Modelleme işlemi yapılırken Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün tapu ve kadastro bilgileri, binaların üç boyutlu mimari projeleri, gayrimenkul değer bilgileri ve adres bilgileri birleştiriliyor.

Turkcell, metaverse’de mağaza açacak

23 sa. önce eklendi

Türkiye’deki 81 ili üç boyutlu hale getirmeyi hedefleyen Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, bu üç boyutlu veriyi metaverse’de kullanıma uygun hale getirecek. Ayrıca akıllı şehir, gayrimenkul pazarlama, şehir planlama, afet yönetimi, oyun sektörü gibi dijital sektörlerle paylaşılacak.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, önümüzdeki günlerde akademisyenlerin ve uzmanların katılacağı metaverse çalıştayı düzenleyecek. Amasya şehrinin üç boyutlu versiyonu, sunum yapılacak seviyeye geldi. Bu çalıştayda görüş alınacak.

  • Anasayfa
  • Popüler Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, 81 ili metaverse’e aktarıyor

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar