Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaTwitch, takipçileri tutmak için Öyküler ekliyor

Twitch, takipçileri tutmak için Öyküler ekliyor

Snapchat, Instagram ve öteki toplumsal platformlardaki tıpkı isimli özelliğe benzeri biçimde, Twitch’in öyküleri de yayıncıların 48 saat sonra sona eren fotoğraf, metin yahut klip yayınlamasına imkan tanıyor. Şirket, bu özelliği, “içerik oluşturucuların çevrimdışıyken dahi topluluklarına erişmelerine ve onlarla kontakta kalmalarına yardımcı olacak” formunda açıkladı. Bu özelliği birinci olarak temmuz ayında duyurmuştuk.

Lansman sırasında Twitch kıssaları, son 30 gün içinde en az bir yayın yapan ortaklar ve bağlı kuruluşlarla sonluydu. Fakat artık tüm kullanıcılar (uygulamanın en son sürümüne güncelledikten sonra) bunları Takip eden sayfanın üst kısmında görebilecek. Şirket, erişimin bu hafta sonuna kadar uygun yayıncılara kademeli olarak sunulacağını ve daha fazla içerik oluşturucunun gereklilikleri karşılamasıyla daha da ileri gideceğini söylüyor.

Twitch, takipçileri tutmak için Öyküler ekliyor

Ayrıca en az 30 abonesi olan yaratıcılar (hediye abonelikler dahil) sadece abonelere özel kıssalar hazırlayabilecek.

Twitch, takipçilere kolay erişim sağlamak, güncellemeleri planlamak ve görsel cümbüş eklemek için öyküleri kullanmayı öneriyor. Taşınabilir uygulama, bir yayıncı bir kıssa yayınladığında takipçilere ihtar gönderecek fakat tıpkı vakitte gönderim sıklığını denetim etmek için bildirimleri ayarlamak da mümkün olacak. Bu ortada içerik oluşturucular, yayınladıkları her hikaye için, süresi dolduktan sonra da dahil olmak üzere toplam görüntüleme sayısını ve reaksiyonları görebilecek.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar