Pazar, Aralık 3, 2023
Ana SayfaMobilTinder'a Video ile Doğrulama Özelliği Geldi

Tinder’a Video ile Doğrulama Özelliği Geldi

Dünyanın en popüler arkadaşlık platformlarından Tinder, kullanıcıların güvenliğini sağlayacak önemli bir hamle yaptı. Bir süredir zaten fotoğraf ile profil doğrulama özelliğine sahip olan uygulama, şimdi de video ile doğrulamaya imkan tanıyacak. Böylelikle diğer kullanıcılar için potansiyel dolandırıcılıkların önüne geçilmiş olacak. Üstelik Tinder, önümüzdeki aylarda bu özelliği zorunlu hale getirecek.

Tinder’ın uygulamaya koyduğu yeni özellik, bir dizi özçekimden ibaret olacak. Tinder’ın anlattığı şekilde video doğrulamasını yapan kullanıcı, bunu yaptığına ilişkin rozete de sahip olacak. 

Benzer uygulamalar geçmişte de yapıldı

Ulaş Utku Bozdoğan: Tinder'A Video Ile Doğrulama Özelliği Geldi 1

Tinder’ın video doğrulama özelliği bu sektörde bir ilk değil. Geçmişte, Apple ve Google ile bazı ülkelerdeki kimlik doğrulama işlemleri için video selfielerden faydalandı. Ayrıca Hinge gibi Tinder rakibi uygulamalar da benzer yöntemleri tercih ettiler. Bu etkili doğrulama yöntemi, Tinder’a olan güveni de artıracak gibi görünüyor.

Tinder, zaman zaman dolandırıcılık haberleriyle gündem oluyor. Kimisi kripto paralar aracılığıyla kimileri ise farklı kişilere ait görüntüler ile insanları dolandırmaya çalıştılar. Yeni özellik, bu tür dolandırıcılıkların önüne geçilmesine yardımcı olabilir.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar