Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaTwitter'ın aktüel bedeli hesaplandı! Ne yaptın Elon Musk?

Twitter’ın aktüel bedeli hesaplandı! Ne yaptın Elon Musk?

Reuters’ın son bilgilere dayanarak hesapladığı bilgilere nazaran, Twitter (şu anki ismiyle X), şimdiki bedelini sadece 8 milyar dolar olarak gösteriyor. Bu sayı, platformun geçtiğimiz periyotlardaki daha yüksek bedellerinin epeyce altında. Fakat bu hesaplamanın neye dayandığı ve nasıl yapıldığı konusunda ayrıntılı bilgilere şimdi ulaşılamadı.

Elon Musk’ın şirketi olan Tesla’nın Twitter’ı 44 milyar dolar karşılığında satın aldığı düşünüldüğünde, platformun kaybettiği bedel epey dikkat cazibeli. Twitter, uzun yıllardır dünya genelinde değerli bir toplumsal medya platformu olarak faaliyet gösteriyor ve milyonlarca faal kullanıcıya sahip. Lakin son periyotlarda platformun büyüme suratının yavaşladığı ve rekabetin arttığı gözlemleniyor.

Twitter’ın aktüel kıymeti hesaplandı! Ne yaptın Elon Musk?

Twitter, kullanıcıların kısa metin bildirileri olan “tweet”ler paylaşmasına imkan tanıyor ve dünya genelinde aktüel haberler, cümbüş, spor ve daha fazlası hakkında bilgi paylaşımı için değerli bir araç haline gelmiş durumda. Fakat toplumsal medya dünyasındaki değişen dinamikler ve güvenlik hususları, platformun bedelini etkileyen faktörler olarak öne çıkıyor.

Elon Musk bildiğiniz üzere şirketi satın aldıktan sonra Twitter büyük bir değişim geçirdi. En kolayından platformun ismi X olarak değiştirildi ve paralı bir abonelik sistemi açıldı. Ayrıyeten Musk’ın hoyrat davranışları sonrasında uygulamaya reklam veren değerli yatırımcılar elini çekti ve reklam gelirleri önemli formda azaldı.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar