Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaSosyal MedyaTwitter'ın Yeni CEO'su Göreve Başladı: Peki Ne İş Yapacak? - Webtekno

Twitter’ın Yeni CEO’su Göreve Başladı: Peki Ne İş Yapacak? – Webtekno

Dünyanın en büyük mikroblog platformlarından biri olan Twitter’ı 44 milyar dolar karşılığında satın alan Elon Musk, bir süredir bu platformun tek yetkili ismi. Ancak bu durum, bugün değişti. Çünkü Twitter’ın yeni CEO’su, an itibarıyla resmen görevinin başına geçti. Elon Musk ise şirketteki farklı işleri sürdürmeye devam edecek.

Elon Musk, geçtiğimiz ay yaptığı bir açıklamada Twitter’ın CEO’luk görevini yürütecek ismin Linda Yaccarino olacağını duyurdu. Linda Yaccarino ise 12 Mayıs’ta yapılan bu açıklamayı memnuniyetle karşıladı. İşte bugün, süreçle ilgili en önemli güne gelmiş bulunmaktayız. Elon Musk ile Linda Yaccarino arasındaki devir teslim töreni, bugün gerçekleşti.

Linda Yaccarino’nun ilk işi, şirket gelirlerini artırmak olacak!

Şinasi Kaya: Twitter'In Yeni Ceo'Su Göreve Başladı: Peki Ne İş Yapacak? - Webtekno 1

Twitter, Elon Musk’ın hakimiyetine geçtikten sonra büyük gelir kayıpları yaşadı. Görevi devralan Linda Yaccarino’nun yapacağı en önemli şey, bu gelir kaybı durumunu tersine çevirmek olacak. Yaccarino, Twitter’ın kaybettiği reklamverenleri yeniden platforma bağlayacak. Bunun iş insanı için çok da zorlu bir süreç olmayacağını belirtelim. Yıllardır NBC’de görev yapan Yaccarino, şirketin “Küresel Reklamcılık ve Ortaklıklar Başkanı” olarak görev yaptı. Yaccarino, çalıştığı süreçte NBC’ye 100 milyar dolar reklam geliri kazandırdı.

Linda Yaccarino, ayağının tozuyla bir de transfer gerçekleştirdi!

Şinasi Kaya: Twitter'In Yeni Ceo'Su Göreve Başladı: Peki Ne İş Yapacak? - Webtekno 3

Twitter’ın yeni CEO’su, göreve başladığı gibi bir de transfer yaptı. NBC’de Yaccarino’nun altında çalışan üst düzey yöneticilerden Joe Benarroch, artık Twitter bünyesinde çalışmalarını sürdürecek. Joe Benarroch’un Twitter’daki resmi görevi ile ilgili bir açıklama yapılmadı ancak bu transferin de gelirlerin artırılmasına yardımcı olmak için yapıldığı söyleniyor. Twitter’ın yeni yönetim ekibinin platforma ne gibi katkılar sağlayacağını hep birlikte göreceğiz.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar