Pazar, Eylül 25, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilUBS-C girişli iPhone'un akabinde, artık de Lightning girişli Android

UBS-C girişli iPhone’un akabinde, artık de Lightning girişli Android

2021 yılında mühendis Ken Pillonel, çalışan bir USB-C bağlantı noktasına sahip dünyanın ilk iPhone’unu üreterek Apple’ın yapmayı reddettiği şeyi yapmıştı. Şimdi de Pillonel, son projesiyle senaryoyu tersine çevirdi: Lightning bağlantısına sahip ilk Android telefon…

Lightning bağlantı noktasına sahip bir Galaxy A51 Android telefon, USB-C sahibi bir iPhone ile aynı çekiciliğe sahip olmayabilir. Ancak Pillonel, bunu bir önceki cihazı tarafından ortaya çıkartılan “kaosu dengelemek” için yaptığı, daha eğlenceli bir proje olduğunu söylüyor. Ve özellikle 1 Nisan’da açıklamak istediğini de sözlerini ekliyor.

Ancak bu proje sadece bir şaka olarak oluşturulmadı ve bağlantı tamamen işlevsel. Mühendis, “Apple tarafından satılan Lightning kabloları ‘aptal’ değil. Yalnızca Apple cihazlarını şarj ediyorlar. Bu yüzden kabloyu bir Apple cihazına takılı olduğunu düşünmesi için kandırmanın bir yolunu bulmalıydım. Ve her şeyin telefonun içine sığması gerekiyor, bu da başlı başına başka bir zorluk” dedi.

Pillonel, en son cihazının temellerinin atılmasına yardımcı olan önceki projesinden bu yana bir iki şey öğrendiğini söylüyor: “Bunu başarmanın iki nedenden dolayı ilk USB-C iPhone’dan daha kolay olduğunu söyleyebilirim. Birincisi, her gün yeni şeyler öğrendiğim için bunda daha iyi oluyorum, bu yüzden umarım bu modları daha hızlı ve daha hızlı bitirebilirim. İkinci neden ise, bitmiş ürünün kalitesinin iPhone’dakine yakın olmaması.

Lightning bağlantı noktasına sahip bir Android telefonun, standart bir USB-C bağlantı noktasına kıyasla kullanılabilirlik açısından kesinlikle daha kötü olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu durum Pillonel’i rahatsız etmiyor gibi görünüyor: “Aklı başında kimsenin cihazlarına bunu yapmak istemesini beklemiyorum. Eğlenmek içindi, sadece yapıp yapamayacağımı görmek istedim.

Kaynak:  Chip

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar