Pazar, Aralık 3, 2023
Ana SayfaBilimÜnlü modelin hipergerçekçi dijital ikizi oluşturuldu: Sanal podyumlar yaklaşıyor

Ünlü modelin hipergerçekçi dijital ikizi oluşturuldu: Sanal podyumlar yaklaşıyor

Meral Erden: Ünlü Modelin Hipergerçekçi Dijital Ikizi Oluşturuldu: Sanal Podyumlar Yaklaşıyor 1 Muhteşem model Eva Herzigova dünyanın en tanınmış yüzlerinden birisine sahip. Model olarak çalıştığı 30 yılı aşkın mühlet boyunca dünyanın dört bir yanındaki podyumlarda, reklam kampanyalarında ve mecmua kapaklarında yer alan isim artık, 50 yaşında. Fakat MetaHuman ile oluşturulan hipergerçekçi dijital ikizi ile sonsuza kadar sanal defilelerde uzunluk gösterebilir.

MetaHuman giderek yaygınlaşıyor

Eva Herzigova sanal yapım stüdyosu Dimension Studios ile birlikte yarattığı MetaHuman’i ile son derece hakikat, üç boyutlu dijital ikizi sayesinde sonsuza kadar çalışma bahtına sahip diyebiliriz. Yapılan basın açıklamasına nazaran Herzigova, 70 yüksek çözünürlüklü kamera ile tarandı ve gerçekçi dijital avatarın oluşturulmasına yardımcı olmak için “motion capture” çekimleriyle hareketleri kaydedildi.

Meral Erden: Ünlü Modelin Hipergerçekçi Dijital Ikizi Oluşturuldu: Sanal Podyumlar Yaklaşıyor 3 Açıklamada şöyle deniyor: “Bu, oluşturulan Herzigova MetaHuman’ının yine giydirilebileceği, poz verebileceği, ışıklandırılabileceği, saçının ve makyajının tekrar şekillendirilebileceği, bedeninin ve yüz sözlerinin hareket yakalama yahut klâsik animasyon kullanılarak canlandırılmaya hazır olduğu manasına geliyor.”
Meral Erden: Ünlü Modelin Hipergerçekçi Dijital Ikizi Oluşturuldu: Sanal Podyumlar Yaklaşıyor 5 MetaHuman teknolojisinin ardında ise Epic bulunuyor. Epic, gerçekçi dijital beşerler yaratmayı kolaylaştırmak için MetaHuman’larını birinci kere 2021’de tanıttı ve o vakitten beri onları daima olarak geliştirmeye devam ediyor. Bu ortada Herzigová kendini MetaHuman’a dönüştüren tek kıymetli kişi değil: NBA süperstarı Luka Doncic,Eylül ayında kendisinin bir MetaHuman versiyonunu tanıttı. Ek olarak geçtiğimiz ay Hellblade 2‘nin fevkalâde yüz animasyonları için MetaHuman teknolojisinin kullanıldığı açıklanmıştı. Çabucak üstten o habere de ulaşabilirsiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar