Pazar, Mayıs 26, 2024
Ana SayfaMobilVivo’nun yeni modeli X90 için beklenen haber geldi

Vivo’nun yeni modeli X90 için beklenen haber geldi

Çinli telefon üreticisi Vivo, X90 model telefonuna OriginOS 3’ün son sürüm güncellemesini sunuyor. “PD2241C_A_13.0.16.31.W10.V000L1” sürüm numarasına sahip olan güncelleme, temel olarak kamera stabilitesi ve doğruluğunu optimize etmeye, ağ stabilitesini düzgünleştirmeye ve uygulama performansını artırmaya odaklanıyor. Çin’de geçen Kasım ayında piyasaya sürülen Vivo X90, yakın bir vakit evvel Hindistan’da da tanıtıldı.

Kamera geliştirmeleri ortasında, art flaş portre çekimlerinde ışık kaynağı algılama doğruluğunun ve tutarlılığının artması üzere performans ve stabilite geliştirmeleri yer alıyor. Bu, kullanıcılara daha pürüzsüz ve keyifli bir çekim tecrübesi sağlayacak.

Vivo’nun yeni modeli X90 için beklenen haber geldi

Ağ optimizasyonu açısından, güncelleme 5G ağ stabilitesini güzelleştirerek daha süratli ve daha muteber temas sağlıyor. Ayrıyeten birtakım üçüncü taraf uygulamaların uyumluluğu da optimize edilirken, eller hür modunun sesli aramalar sırasında kulaklık moduna otomatik olarak geçmesi sorunu da çözüldü.

Ayrıca, kullanıcılar artık davet kayıtlarını kaçırma kaygısı taşımak zorunda kalmayacaklar, zira bu sorun da güncelleme ile çözüldü. Güncelleme ayrıyeten üçüncü taraf uygulamaların küçük pencere durumunda kimi fonksiyonlar kullanılırken sistem kararlılığı ve akıcılığını optimize etti. Ayrıyeten ekran parlaklık ayarlama algoritması da optimize edilerek, ekran parlaklık ayarlama cevabının daha yanlışsız çalışmasını sağlandı. Güncelleme, sistem performansını, kararlılığını ve akıcılığını güzelleştirirken, bir uygulama açılırken birtakım senaryolarda küçük pencerelerin olağandışı biçimde görüntülenme sıkıntısını da çözdü.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar