Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana SayfaMobilWhatsApp'ın Çökmesine Neden Olan Bir Hata Keşfedildi - Webtekno

WhatsApp’ın Çökmesine Neden Olan Bir Hata Keşfedildi – Webtekno

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın Android sürümünde garip bir hata tespit edildi. Normalde, WhatsApp’ın ayarlar menüsüne yönlendirmeyi sağlayan bir bağlantı, şimdilerde uygulamanın çökmesine neden oluyor. Gelin hep birlikte hem o bağlantıya hem de çözüme bakalım.

WhatsApp’ın Android sürümünün çökmesine yol açan bağlantı, “wa.me/settings“. Her şey yolunda olsaydı bu bağlantıyı girerek, WhatsApp’taki Ayarlar sayfasını açabilirdiniz. Ancak uygulamadaki bir hata, bunun olmasını engelliyor. Uygulama tamamen çöküyor ve sonrasında WhatsApp deneyiminiz çekilmez bir hal alıyor. Zira uygulama bir döngüye giriyor ve sürekli olarak çökmeye başlıyor. Aslında, WhatsApp’ın bu hatayı düzelttiği de iddia ediliyor ancak şu çözümü bilmekte fayda var.

Neyse ki geçici de olsa bir çözüm yolu var

Şinasi Kaya: Whatsapp'In Çökmesine Neden Olan Bir Hata Keşfedildi - Webtekno 1

Eğer böyle bir mesaj alırsanız ve WhatsApp çökmeye başlarsa, birkaç basit yöntem ile çökme sorunundan kurtulabilirsiniz. İlk çözüm yolu, bağlantının bulunduğu sohbeti silmek. Bunu yapmanız halinde, WhatsApp yeniden normal bir şekilde çalışmaya devam edecektir. Ancak söz konusu sohbeti silmek istemiyorsanız veya bağlantının hangi sohbette olduğunu bilmiyorsanız; işte bunun için de basit bir çözüm yolu var.

WhatsApp’ın masaüstü uygulaması veya web sürümü, bu sorundan etkilenmiyor. Tam da bundan kaynaklı olarak, uygulamayı web veya masaüstü sürümde çalıştırın. Ardından söz konusu bağlantıyı bulun ve o mesajı silin. İşte bunu yaptığınız zaman, Android cihazdaki uygulamada her şey düzelmiş olacak. Yalnız, aynı bağlantının yeniden gönderilmesinin yine çökmeye neden olacağını söyleyelim. Kesin çözüm için WhatsApp’ın güncellemesini beklemek gerekecek.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar