Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaMobilXiaomi 14 MiOS söylentileri yine dillendiriliyor

Xiaomi 14 MiOS söylentileri yine dillendiriliyor

Xiaomi 14 serisi, yılın en çok beklenen akıllı telefon serisi olarak göze çarpıyor. Yeni bilgilere nazaran, Xiaomi 14 modelinin şu anda Pembe renkte seri üretimi yapılmakta. Bu yeni renk hayli estetik ve şık bir görünüme sahip olacak. Ek olarak, Xiaomi 14, Pro modeliyle tıpkı halde 1mm ekran çerçevesine sahip olacak.

Daha da değerlisi, Xiaomi’nin “yeni sistemi pürüzsüz bir kullanıcı tecrübesi sunmayı” hedefliyor. Bu, Xiaomi’nin yeni işletim sistemi olan MiOS’a atıfta bulunuyor olabilir. MiOS, Xiaomi’nin daha evvelki işletim sistemi MIUI’nin yerini alması için planlanıyor. Bu haftanın başlarında Duyumcu DCS, MIUI 14’ün MIUI’nin son versiyonu olacağını ve onun yerini MiOS’un alacağını belirtti. Fakat, Xiaomiui daha sonra MiOS’un MIUI’nin yerine yalnızca Çin’de geçeceğini, memleketler arası alanda MiOS’un kullanılmayacağını argüman etti. Başka duyum hesapları da MiOS’un yakında kullanıma sunulacağına dair ipuçları veriyor. Münasebetiyle en azından Çin’de bu yeni işletim sistemiyle tanışabiliriz.

Xiaomi 14 MiOS söylentileri tekrar dillendiriliyor

MiOS’un yalnızca kolay bir isim değişikliği olmayacağını belirtmekte yarar var. Xiaomi, MiOS’u yalnızca akıllı telefonlar ve tabletler için değil, birebir vakitte arabalar ve akıllı mesken sistemleri için de kullanılabilecek üniversal bir işletim sistemi haline getirmeyi planlıyor. Bu, Huawei’nin HarmonyOS işletim sistemine benzeri bir yaklaşım olacak.

Xiaomi 14 modelinin, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile donatılması bekleniyor. Bu yonga seti, TSMC’nin N4P sürecine dayanıyor ve daha gelişmiş bir ana çekirdeğe, 3.19GHz frekansta çalışan Cortex X4’e sahip. Snapdragon 8 Gen 3’ün performans testleri, evvelki sürümüne kıyasla değerli bir performans artışı vaat ediyor.

Tabii ki, Xiaomi 14 serisinin ne kadar güzel olacağı konusunda şu anda kesin bir şey söylemek güç. Lakin şu ana kadar elde edilen bilgiler, bu seriyi yakından takip etmemiz gerektiğini gösteriyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar