Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaMobilXiaomi 14 serisi 12GB RAM ile başlayacak!

Xiaomi 14 serisi 12GB RAM ile başlayacak!

Xiaomi’nin yeni amiral gemisi olarak bilinen Xiaomi 14 serisinin yakında tanıtılması bekleniyor. Bu yeni model, Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 3 yonga setini kullanan birinci akıllı telefon olacak. Xiaomi, geçmişte de birçok sefer Qualcomm’un en yeni yonga setlerini birinci kullanan marka olmuştu.

Bu telefonların en dikkat cazibeli özelliği ise RAM kapasitesi olacak. Evvelki modellerde başlangıç olarak 8GB RAM ile gelirken, yeni Xiaomi 14 ve Xiaomi 14 Pro modelleri 12GB RAM ile piyasaya sürülecek. Bu bilgi, muteber bir duyumcu olan Digital Chat Station’dan geldi. Lakin ne yazık ki, bu telefonların en yüksek RAM kapasitesi hakkında rastgele bir bilgi verilmedi. Ancak daha evvel Digital Chat Station, Xiaomi 14 Pro modelinin 512GB ve 1TB depolama seçenekleriyle sunulacağını belirtti.

Xiaomi 14 serisi 12GB RAM ile başlayacak!

Aynı duyumcu, Xiaomi 14 serisinin üretimine Ağustos’un sonunda başlandığını ve bu hafta üretim ölçüsünün yüzde 60 artırıldığını belirtti. Üretim ölçüsünün gelecekte daha da artırılması bekleniyor.

Daha evvel sızan özelliklere nazaran, Xiaomi 14 ve Xiaomi 14 Pro modellerinin düz ekranlı olacağı söyleniyor. Pro modelde ise çerçevesiz bir ekran ve iPhone 15 Pro ile iPhone 15 Pro Max’ta olduğu üzere titanyum alaşımlı bir çerçeve bulunacak.

Bu telefonlar, Kasım ayının birinci ya da ikinci haftasında tanıtılması planlanıyor. Çin’deki Single’s Day (Çift Onbir) indirim döneminde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar