Pazar, Aralık 3, 2023
Ana SayfaMobilXiaomi 14 serisi hakkında çok kıymetli yeni bilgiler geldi

Xiaomi 14 serisi hakkında çok kıymetli yeni bilgiler geldi

Kısa bir mühlet evvel Xiaomi’nin yaklaşan amiral gemisi akıllı telefon serisi Xiaomi 14 hakkında çeşitli duyumlar alındı. Bu serinin, yılın sonlarına hakikat piyasaya sürülmesi bekleniyor. Duyumlara nazaran, serinin en üst düzey modeli olan Xiaomi 14 Pro’nun, farklı versiyonlar halinde satışa sunulacağı öne sürüldü.

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi’nin, Kasım ve Aralık ayları ortasında Xiaomi 14 serisini piyasaya sürmeyi planladığı belirtiliyor. Bu serinin, standart bir Xiaomi 14 ve daha gelişmiş bir Xiaomi 14 Pro modelini içereceği kestirim ediliyor. Bu modeller hakkında birçok söylenti bulunmakla birlikte, en son bilgiler duyumcu hesabı Digital Chat Station tarafından paylaşıldı. Bu duyum, Xiaomi 14 Pro modelinin dizaynına dair ayrıntıları içeriyor.

Xiaomi 14 serisi hakkında çok değerli yeni bilgiler geldi

Yaklaşan bu premium telefonun, 2.5D büyük düz ekranla donatıldığı bilgisi paylaşıldı. Ayrıyeten, bu ekrana kenar çerçevesi ekleneceği belirtildi. Hasebiyle, Xiaomi 14 Pro’nun en az bir versiyonunda düz bir ekran olması bekleniyor. Duyumcu hesabından gelen bilgilere nazaran, aygıtın bir başka versiyonunda ise dört kenarında ince çerçeve bulunan 3D kavisli bir panel yer alacak. Alt çerçevenin kalınlığı ise yalnızca 1mm olacak. Bu ayrıntılar, yeni amiral gemisinin neredeyse tam ekran dizayna sahip olacağı istikametinde bir izlenim oluşturuyor.

Daha evvelki duyumlar ışığında, bu akıllı telefonun, büyük olasılıkla Qualcomm Snapdragon 8. jenerasyon 3 yonga setiyle çıkacağı kestirim ediliyor. 5.000mAh kapasiteli büyük bir batarya paketinin bulunacağı ve 50W kablosuz şarjı destekleyeceği öngörülüyor. Aygıtın iki farklı kablolu süratli şarj seçeneği sunacağı ve bu seçeneklerin 90W ve 120W olacağı belirtiliyor. Bu nedenle, düz ve kavisli ekranlı modellerin farklı şarj suratlarına sahip olması mümkün görünüyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar