Perşembe, Şubat 22, 2024
Ana SayfaMobilXiaomi yeni bir elektrikli araç şarj sistemi patenti aldı

Xiaomi yeni bir elektrikli araç şarj sistemi patenti aldı

Çinli teknoloji devi Xiaomi, elektrikli araç (EV) pazarına savlı bir giriş yapmaya hazırlanıyor ve 2024 yılında seri üretime başlaması bekleniyor. Xiaomi’nin bu yeni arenada sırf kendi EV’sini üretmekle kalmayıp, birebir vakitte MESKEN şarj etme süreçlerini de yenilikçi bir halde ele alacağı görülüyor. Şirket, yeni bir patente başvurdu; bu patent, EV’lerin şarj sürecini kolaylaştırmayı ve daha verimli hale getirmeyi vaat eden kablosuz bir şarj sistemi üzerine.

Belirtilen patente nazaran, küçük bir kargo aracı olan ve üzerinde bir batarya bulunan bu yenilikçi araç, şarj gereksinimi olan bir EV’nin yanına otomatik olarak yaklaşacak. Otomatik teknoloji ile, kargo aracı, EV ile temas kuracak ve şarj sürecini başlatacak pozisyona gelecek. İki araç, büyük bir bobin yardımıyla şarj müddeti boyunca birbirine bağlı kalacak. Lakin, patent başvurusu, kargo aracının nasıl konuşlandırılacağı yahut ödeme sürecinin nasıl işleyeceği hakkında ayrıntılar vermiyor.

Xiaomi yeni bir elektrikli araç şarj sistemi patenti aldı

Ayrıca, Xiaomi’nin birinci EV’sinin, Qualcomm Snapdragon 8295 yonga seti, 800V platform, lidar ve ileri şoför dayanak sistemleri üzere etkileyici özelliklerle donatılacağı bildirildi. Ayrıyeten, bu aracın 700 kilometrelik bir menzile sahip olması bekleniyor.

Meral Erden: Xiaomi Yeni Bir Elektrikli Araç Şarj Sistemi Patenti Aldı 1

Xiaomi, inovatif eserleri ve rekabetçi fiyatlarıyla biliniyor ve bu yaklaşımını KONUT pazarına taşıması, bölüm tarafından merakla bekleniyor. Şirket, teknolojik manada sürükleyici ve kullanıcı dostu eserler oluşturma konusunda bir üne sahip ve bu, elektrikli araçlar kelam konusu olduğunda da devam edecek üzere görünüyor.

Kesin olan bir şey var ki, elektrikli araçlar ve sürdürülebilir güç kullanımı, küresel otomotiv pazarının geleceği olacak ve Xiaomi üzere teknoloji devlerinin bu alana girmesi, muhtemelen sanayi standardını ve beklentilerini şekillendirecek.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar