Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaMobilXiaomi'nin son haberi tüm hevesimizi kırmış olabilir

Xiaomi’nin son haberi tüm hevesimizi kırmış olabilir

Vivo ve Oppo’nun rakibi Xiaomi yazılım konusunda da kıymetli adımlar atıyor.

Önemli bir bahis olan Xiaomi’nin yazılım stratejileri üzerine yapılan farklı tezler ve spekülasyonlar teknoloji dünyasında sirkülasyonunu sürdürüyor. Digital Chat Station isimli platform, yakın vakitte bir rapor yayımlayarak Xiaomi’nin MIUI 15 sürümünü büsbütün atlayarak, MiOS isimli yeni bir işletim sistemi üzerine eğileceği tezini ortaya attı. Lakin, bu tezlerin karşısında Xiaomi ile alakalı haberler üzerine ağırlaşan ve bu alanda tanınmış bir blog olan Xiaomiui’nin savları büsbütün temelsiz ve gerçeksiz bulduğunu gösteren bir paylaşımı bulunuyor.

Xiaomiui kaynağının sağladığı bilgilere nazaran, Xiaomi hala MIUI 15 üzerinde iç testlerini sürdürüyor ve bu yazılımın, Xiaomi 14 serisi ile resmi olarak piyasaya sürülmesi planlanıyor. Blog, MiOS hakkında şu an için geçerli rastgele bir bilgi olmadığını da ekledi.

Xiaomi’nin son haberi tüm hevesimizi kırmış olabilir

Ayrıca, Xiaomi’nin ilerleyen periyotlarda MIUI’den MiOS’a geçiş yapma mümkünlüğü konusunda da blog, kapıyı yarı açık bırakıyor. Şayet bu türlü bir değişiklik olursa, bu durumun muhtemelen yalnızca Çin pazarı ile sonlu olacağı ve MiOS’un küresel olarak kullanıma sunulmayacağı tabir ediliyor.

Xiaomiui, MIUI 15’in test kademesinde olduğuna dair savlarını desteklemek ismine, Xiaomi’nin resmi sunucularından elde edilen, farklı Xiaomi akıllı telefon modelleri üzerinde MIUI 15’in test edildiğini gösteren kimi kod parçacıklarını paylaştı. Xiaomi 13, Xiaomi 13 Ultra, Redmi K60 Pro ve Mix Fold 3 üzere modellerin bu test süreçleri ortasında olduğunu biliyoruz.

Xiaomi’nin hakikaten MIUI’yi emekliye ayırıp MiOS’u başlatma planları olup olmadığı konusunda kesin bir şey söylemek için erken olsa da, MIUI 15’in aslında test ediliyor olması, en azından küresel pazarda MIUI’nin bir mühlet daha bizimle olacağını öne sürüyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar