Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaMobilYeni MIUI sürümünü alacak modeller netleşti

Yeni MIUI sürümünü alacak modeller netleşti

Xiaomi‘nin yakın vakitte tanıtacağı amiral gemisi telefon serisi olan Xiaomi 14 serisinin Kasım ayında tanıtılacağına dair duyumlar alıyoruz. Bu aygıtlar, Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 3 isimli yonga setini taşıyan birinci aygıtlar olmasıyla dikkat çekiyor.

Ancak Xiaomi yalnızca bu telefonları değil, birebir vakitte Android tabanlı yeni taşınabilir yazılımı olan MIUI 15′i de tanıtacak. Bu yazılım hakkında aylardır bilgi alıyoruz ve son bulgular, bu yazılımın stabil versiyonunun şirket içi testler için hazır olduğunu gösteriyor.

Duyumcu olan Xiaomiui’nin aktardığı bilgilere nazaran, MIUI 15’in stabil sürümü birkaç şimdi piyasaya sürülmemiş aygıt için test maksatlı hazır durumda. Bu sürümlerin kimileri ‘Global’, ‘EEA’, ‘India’ ve ‘China’ üzere farklı bölgeler için hazırlandı.

Xiaomi, MIUI 15 için kıymetli bir adım daha attı

Şu an itibariyle, MIUI 15’in stabil sürümü toplam beş eser için hazır bulunmakta. Xiaomiui’nin bulgularına dayanarak bu eserlerin isimleri şöyle:

  • Xiaomi 14
  • Xiaomi 14 Pro
  • Redmi K70
  • Redmi K70 Pro
  • Redmi K70E

Bu aygıtlardan Redmi K70 ve Redmi K70 Pro’nun milletlerarası pazarlarda Poco F6 ve Poco F6 Pro olarak tanıtılması bekleniyor. Bu sebeple, bu telefonlar için MIUI 15’in stabil sürümleri China, Küresel, EEA ve India için hazır durumda. Lakin Xiaomi 14 serisi için bu sürümler yalnızca EEA ve China bölgesi için hazır.

Bu bulgular yazılımın hangi özelliklere sahip olacağını göstermese de, MIUI 15’in yakın vakitte kullanıcılara sunulacağını teyit ediyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar