Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaMobilApple iPhone 16 serisi A18 SoC ile gelebilir

Apple iPhone 16 serisi A18 SoC ile gelebilir

Apple, 2025 yılında piyasaya süreceği iPhone serisi için yeni planlar yapıyor. En son raporlara nazaran, şirket iPhone 16 serisini A18 yonga setiyle piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu bilgi, sızdırılan iOS 18 kodlarından geldi. İşte bu hususta bildiklerimiz.

iPhone 16 serisinin A18 yonga setiyle geleceği belirtiliyor. Bu rapor, daha evvel Ekim ayında tanınmış analist Jeff Pu’nun bir sızıntısına dayanan evvelki raporlarımızla uyumlu. En son bilgiler, birinci olarak Mac Rumors tarafından fark edilen sızdırılan iOS 18 kodlarından geliyor. Raporda, iOS 18 kaynak kodunda dört yayınlanmamış iPhone modeline ait ayrıntıların bulunduğu belirtiliyor. Bu modeller D47, D48, D93 ve D94 olarak listelenmiş olup, muhtemelen sırasıyla iPhone 16, 16 Plus, 16 Pro ve 16 Pro Max’i söz ediyor.

Apple iPhone 16 serisi A18 SoC ile gelebilir

Cupertino merkezli devin, tüm seride birebir yonga setini kullanacağı düşünülüyor. Bu, şirketin son lansmanlarındaki uygulamaların bilakis, temel ve Plus modellerin gelişmiş evvelki jenerasyon işlemcilerle, Pro serisinin ise en son kuşak yonga setleriyle gelmesiyle tezat oluşturuyor. iOS kaynak kodu sızıntıları, bahsedilen işlemcinin resmi ismini açıklamasa da, tüm dört iPhone 16 modeli için t8140 sistem olarak listelenmiş.

Benzer formda, yakın vakitte iPhone 16’nın render sızıntılarını da ele aldık ve başka bir raporda, tüm iPhone 16 modellerinin entegre AI özelliklerine sahip geliştirilmiş bir mikrofonla donatılacağı sav edildi. Tüm dört iPhone 16 modelinin Action Button’a sahip olması beklenirken, Pro modellerin Tetraprism 5x zoom kamerası sunması söylentiler ortasında. Yeni jenerasyon iPhone’ların daha yeterli termal performans için grafen soğutma sistemine sahip olması da bekleniyor. Şu an için elimizdeki bilgiler bunlar, daha fazla güncelleme için bizi takip etmeye devam edin.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar