Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaMobiliPhone 15 Pro yeni güncellemesiyle rahata kavuştu

iPhone 15 Pro yeni güncellemesiyle rahata kavuştu

Apple, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max için termal idare ve sürdürülebilir yük altında düşen performans tenkitlerine bir tahlil getirmiş üzere görünüyor. Şirketin, bu yeni modeller için yayınladığı iOS 17.0.3 güncellemesi, kullanıcıların karşılaştığı ısınma ve performans düşüklüğü meselelerini büyük ölçüde azaltmayı hedefliyor.

Çinli inceleme uzmanı “Ah Zheng Is Very Hard“ın gerçekleştirdiği testler, bu güncellemenin hakikaten de epeyce yararlı olduğunu ortaya koymakta. Örneğin, Geekbench 6 üzerinde yapılan GPU testlerine nazaran, iOS 17.0.3 ile iPhone 15 Pro Max, evvelki sürüme (iOS 17.0.2) nazaran daha yüksek bir puan almayı başardı: 27,163’ten 27,381’e bir artış gözlemlendi. CPU skorlarında büyük bir değişiklik olmasa da, bu fark bilhassa oyun performansında kendini gösteriyor.

iPhone 15 Pro Max üzerinde iOS 17.0.3 ile oynanan Honor of Kings oyunu, ortalama 116.9 FPS (kare per saniye) ile hayli akıcı bir tecrübe sunarken; iOS 17.0.2 sürümü ile bu oran 105.4 FPS düzeyinde kalmıştı. Karşılaştırma ismine, geçen yılın modeli olan iPhone 14 Pro Max, bu oyunu iOS 17.0.3 ile ortalama 103 FPS suratında çalıştırabiliyor.

iPhone 15 Pro yeni güncellemesiyle rahata kavuştu

Isı idaresi konusunda da iyileştirmeler gözlemleyen Ah Zheng, güncellemenin akabinde oyun oynama sırasında telefonun gerisindeki sıcaklığın 1°C, ön tarafındaki sıcaklığın ise 0.6°C düştüğünü bildiriyor. Öteki oyunlarda da benzeri durumlar kelam konusu; Genshin Impact ve NiShuiHan oyunlarında 2°C’nin üzerinde bir soğuma kaydedilmiş, fakat bu oyunlara ilişkin FPS dataları paylaşılmamış.

Öyle ki, bu termal idare ve performanstaki artış, oyun oynamanın yanı sıra, görüntü renderlama üzere işlemciyi ağır kullanan başka uygulamaları da olumlu istikamette etkiliyor olabilir. Apple’ın bu güncellemesi ile kullanıcılar, daha stabil ve düşük ısıda bir performans tecrübesi yaşayabilecek üzere duruyor.

Bundan ötürü, iPhone 15 Pro yahut iPhone 15 Pro Max sahiplerine, daha güzel bir kullanıcı tecrübesi için iOS 17.0.3 güncellemesini yapmalarını mutlaka öneriyoruz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar