Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaMobilPixel 8 Pro, düşme ve çizilme testinde iPhone 15 Pro Max'i geride...

Pixel 8 Pro, düşme ve çizilme testinde iPhone 15 Pro Max’i geride bıraktı

Pixel 8 Pro, bu ayın başında Google’ın en üst seviye amiral gemisi olarak tanıtıldı. Kamera kısmında geliştirmeler getiriyor ve altında yeni bir Tensor G3 yonga seti bulunuyor. Telefon tıpkı vakitte 7 yıl yazılım dayanağı vaadiyle geliyor. Fakat dayanıklılığı nasıl? 7 yıl kullanım müddetince dayanacak mı? Pixel 8 Pro‘nun yeni bir çizik ve düşürme testi bu soruları yanıtlamış olabilir.

Google Pixel 8 Pro, sağlam bir telefon olarak karşımıza çıkıyor. PBKreviews, Pixel 8 Pro‘yu sıkı bir teste tabi tutmaya karar verdi. YouTuber, telefonu ekransı betona dönük olacak formda bel hizasından düşürerek teste başladı. Pixel 8 Pro’da bulunan Gorilla Glass Victus 2, düşmeyi rastgele bir görünür hasar olmadan kolay kolay atlattı.

Daha sonra, YouTuber telefonu baş hizasından düşürdü. Epey sert bir ses geldi lakin telefonun önünde ve gerisinde önemli çizikler yoktu. Birebir testler telefonun ardı betona dönük olacak formda tekrarlandı ve bariz çizikler olmadı.

Pixel 8 Pro, düşme ve çizilme testinde iPhone 15 Pro Max’i geride bıraktı

PBKreviews, Pixel 8 Pro’nun çizilme dayanıklılığını, onu bir kum ve çakıl torbasına koyarak test etti. Şaşırtan bir biçimde, Google’ın bu amiral gemisi çabucak hemen çiziksiz kaldı.

YouTuber, Galaxy S23 Ultra ve iPhone 15 Pro Max‘in tıpkı düşme ve çizilme testlerinde test edilen telefondan daha fazla hasar aldığını belirtti. Genel olarak, test edilen telefon düşmelere ve çiziklere epeyce güzel dayandı.

En etkileyici olan kısım, telefonun ekransı dönük olacak biçimde bel ve baş hizasından yapılan düşmelere ekranı çatlamadan dayanabilmesiydi. Bu, beton tabanlarda yapılan düşme testlerinde alışılmadık bir durum zira telefonlar çoklukla bel hizasından düştüğünde ekranları çatlar. Lakin Kunlun camı özelliğine sahip olan Mate 60 Pro üzere telefonlar hariç, bu yükseklikten düştüklerinde ekranları ekseriyetle çatlar.

YouTuber, test edilen telefonun iPhone 15 Pro Max’ten daha sağlam olduğunu, fakat 14 Pro Max kadar uygun olmadığını sonuç olarak belirtti.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar