Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Ana SayfaMobilSamsung, güvenlik güncellemelerini bir adım öteye taşıyacak

Samsung, güvenlik güncellemelerini bir adım öteye taşıyacak

Samsung, yazılım güncellemeleri konusunda esasen sanayi önderi. Lakin, şirketin bu bahiste daha da ileri gitmeyi düşündüğü görülüyor. Şu an amiral gemisi akıllı telefonları için 4 yıl ana ve 5 yıl güvenlik güncellemesi sunuyor. Yeni bir rapora nazaran Samsung, şu anki 5 yıl olan güvenlik güncellemesi müddetini daha da uzatmayı düşünüyor.

Samsung Geliştirici Konferansı’nda SamMobile ile yapılan bir röportajda, Samsung’un Taşınabilir Tecrübe kısmının Güvenlik Ekibi’nin Baş Mühendisi ve Teknik Program Yöneticisi, şirketin 5 yıldan uzun müddetli güvenlik takviyesini nasıl genişleteceğini etkin olarak tartıştığını belirtti.

Ayrıca, bu vizyonun, aygıtları daha uzun müddet destekleme gayesiyle uyumlu olduğunu ve yaklaşan yeni yönetmelikler ışığında şu anki 5 yıl olan takviye müddetini genişletmeye hazırlandığını da ekledi.

Samsung, güvenlik güncellemelerini bir adım öteye taşıyacak

Ancak, SamMobile, bu durumun Samsung’un 5 yıldan fazla ana platform güncellemesi sunacağı manasına gelmediğini belirtiyor. Şirket yalnızca güvenlik güncelleme takviyesini genişletmeyi düşünüyor. Bu, aygıtınızın ana bir Android güncellemesi almasa bile, daha uzun mühlet güvenlik güncellemeleri alacağı manasına geliyor.

Samsung, hatta bütçe dostu akıllı telefonları için bile dengeli yazılım güncellemeleri sunan az sayıda Android akıllı telefon markasından biridir. Şu anda şirket, her ay 1 milyardan fazla aygıt için ve yıllık olarak 10 milyardan fazla aygıt için güncelleme yönetiyor.

Şirketin yazılım güncelleme stratejilerini daha da geliştirmeyi düşünüyor olması, Samsung kullanıcıları için mükemmel bir haber. Bu, aygıtların güvenlik tehditlerine karşı daha uzun müddet müdafaa altında olacağı manasına gelir. Tıpkı vakitte Samsung’un müşterilerine en âlâ dayanağı sunmaya kararlı olduğunun bir göstergesidir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar