Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaMobilSamsung'un tanınan modeli talep edilen özelliğe kavuşuyor!

Samsung’un tanınan modeli talep edilen özelliğe kavuşuyor!

Samsung’un katlanabilir kılıf dizaynlı Galaxy Z Flip serisi, kimi kullanıcıların taleplerini tam manasıyla karşılamıyor. Snapdragon yonga seti ve 120Hz AMOLED ekran üzere pek çok premium özelliğe karşın, Galaxy Z Flip akıllı telefonlar kimi alanlarda yetersiz kalıyor.

Özellikle kameraların, öteki Samsung amiral gemisi telefonlarla kıyaslandığında birebir düzeyde olmadığı görülüyor. Yazılım tarafından bakıldığında ise Galaxy Z Flip modellerinde, Samsung’un en değerli özelliklerinden biri olan Samsung DeX’in bulunmadığı görülüyor. Lakin aldığımız bilgilere nazaran, bu durum bu yıl değişiyor!

Evet, yanlışsız duydunuz: Kısa bir mühlet sonra piyasaya sürülecek olan Galaxy Z Flip 5, Samsung DeX’i destekleyecek ve bu sayede bu özelliğe sahip en küçük Galaxy telefonu olacak. Bilinmeyenler için, DeX, Samsung telefonlarını ve tabletlerini, masaüstü gibisi bir arayüzle bir çalışma istasyonuna dönüştürmenizi sağlar.

Bu masaüstü arayüzü, bir akıllı TV yahut monitör üzere bir dış ekrana kablosuz olarak ya da HDMI adaptörü ile yansıtabilirsiniz. Ayrıyeten, standart giriş aygıtları olan fare ve klavyeyi de bağlayabilirsiniz.

Samsung’un tanınan modeli talep edilen özelliğe kavuşuyor!

Samsung, Windows ve Mac için bir DeX uygulaması sunarak, USB-C kablosu kullanılarak bilgisayarda da kullanılabilmesini sağlar. Tabletlerde, DeX’i aygıtın kendisinde kullanabilirsiniz, lakin akıllı telefonlarda bu mümkün değil zira kâfi ekran alanları yok.

Şu an için meçhul olan bir nokta, mevcut Galaxy Z Flip akıllı telefonların Samsung DeX dayanağı alıp almayacağıdır. Galaxy Z Flip 5 resmiyet kazandıktan sonra, yazılım güncellemesi ile bu takviyesi alacaklar mı? Ne yazık ki, şu anda bu bahiste bilgiye sahip değiliz, lakin bu mevzuyu en âlâ halde araştırmaya devam edeceğiz. Eski modeller katiyen DeX’i çalıştırmak için kâfi kapasiteye sahip, bu yüzden en azından kimileri bu özelliği almaya hak kazanabilir.

Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Z Fold 5, Samsung’un yaklaşan Unpacked etkinliğinde tanıtılacak ve bu aktifliğin temmuz ayının sonlarına hakikat gerçekleşmesi bekleniyor. Her iki aygıt da kutudan Android 13 ve One UI 5.1.1 ile çıkacak ve başka çağdaş Galaxy amiral gemisi modelleri üzere dört büyük işletim sistemi güncellemesi alacaklar.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar