Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaMobilXiaomi Band 8 Active'in görselleri sızdırıldı

Xiaomi Band 8 Active’in görselleri sızdırıldı

Xiaomi, dün Xiaomi 13T serisini duyurdu. Bu serinin yanı sıra, Watch 2 Pro ve Band 8 giyilebilir teknolojik eserler de tanıtıldı. Ancak şirketin öbür bir eseri daha olabileceği konuşuluyor: Xiaomi Band 8 Active. Bu eser şimdi resmi olarak onaylanmış olmasa da, online platformlarda tasarımı, özellikleri ve fiyatıyla ilgili bilgiler sızdırıldı.

Appauls isimli kaynağa nazaran, Xiaomi Band 8 Active, standart Xiaomi Band 8’in bir alt modeli olarak konumlandırılacak. Band 8 Active’in Avrupa’da yaklaşık 40€ fiyat etiketiyle satılması bekleniyor. Öte yandan Band 8’in fiyatı ise 50€ civarında olacak.

Özelliklerine gelecek olursak, giyilebilir teknolojik eser 1.47 inç TFT ekrana sahip olacak. Ekran çözünürlüğü 172 x 320 piksel ve 500 nit parlaklık kıymetiyle dikkat çekiyor. Piksel yoğunluğu ise 247 PPI. Aygıtın içerisinde 192 kB RAM ve 16 MB depolama alanı bulunuyor. 210mAh kapasiteli bataryası olağan kullanımda yaklaşık 14 gün müddetle çalışabilecek. Tam şarj olması ise yaklaşık 2 saat sürecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Xiaomi Band 8 Active'In Görselleri Sızdırıldı 1

Xiaomi Band 8 Active’in görselleri sızdırıldı

Bu teknolojik bileklik yalnızca 26.4 gram yükünde olup, 9.99mm kalınlığında bir yapıya sahip. Tıpkı zamanda 5 ATM su direnci özelliğiyle, 50 metreye kadar su altında meselesiz çalışabilecek. Aygıtta Bluetooth 5.1 ilişki özelliği, 3 eksenli ivmeölçer ve PPG kalp atış suratı sensörü mevcut.

Sağlık izleme özellikleri ortasında kalp atış suratı izleme, uyku takibi ve oksijen doygunluk ölçümü üzere özellikler yer alıyor. Xiaomi Band 8 Active, gün uzunluğu kalp atış suratı izleme ve gelişmiş uyku izleme özellikleriyle de dikkat çekiyor. 50’den fazla idman modu, bunların içerisinde 10 profesyonel mod ve 100’den fazla farklı kadran seçeneği kullanıcıları bekliyor. Ayrıyeten, kendi fotoğraflarınızı kadran olarak kullanabilme özelliği de bulunuyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar