Pazar, Nisan 21, 2024
Ana SayfaBilimYeni Kia Sportage Türkiye fiyatı aşikâr oldu!

Yeni Kia Sportage Türkiye fiyatı aşikâr oldu!

Meral Erden: Yeni Kia Sportage Türkiye Fiyatı Aşikâr Oldu! 1

Çok yakında Türkiye yollarına çıkmaya hazırlanan yeni 2022 Kia Sportage fiyatı belli oldu. Fiyat listelerine baktığımızda başlangıç fiyatının 829.900 TL olduğunu görüyoruz. Otomobilin vergisiz fiyatı 390 bin TL seviyesinde.

Yeni kasa Kia Sportage Türkiye’de 1.6 litre benzinli motorla tercih edilebilecek. Geçtiğimiz yılki tanıtımda söz konusu motorun hafif hibrit desteğine sahip olduğu belirtilmişti. 2022 Kia Sportage, donanım seviyesi olarak Elegance Konfor ve Prestige olmak üzere iki seçenekle sunulacak. Her iki seçenekte de motor, DCT şanzımanla kombine edilmiş.

2022 Kia Sportage fiyat listesi

Versiyon Donanım Fiyat
Yeni Sportage 1.6L 150 PS DCT Elegance Konfor 829.900 TL
Yeni Sportage 1.6L 150 PS DCT Prestige 919.900 TL

Yeni Kia Sportage’ın detaylı donanım listesi henüz belli değil. Tanıtıma yakın bu bilgileri de öğrenebileceğiz. 2022 Sportage’ın mart ayında Türkiye yollarında olması planlanıyor.

Öte yandan, yeni Sportage’ın daha modern bir tasarıma geçiş yaptığını görüyoruz. 4515 mm uzunluk ve 2680 mm aks mesafesi ile selefinden her iki anlamda da (sırasıyla 30 mm ve 10 mm) daha uzun bir araç olmuş. Bumerang şekilli LED gündüz farları ve matrix LED aydınlatmaları ile dikkat çeken modelin iç mekanında da 12,3’er inçlik TFT LCD ekranlar bizleri karşılıyor.

Kia’nın K3 platformu üzerine geliştirilen SUV rijit ve hafif yapısının yanı sıra iyileştirilmiş yol tutuş kabiliyetiyle dikkat çekiyor. Sürüş asistanları tarafındaysa ileri çarpışmadan kaçınma asistanı ve navigasyon bilgisinden faydalanan adaptif hız sabitleme sistemi gibi gelişmiş özellikler karşımıza çıkıyor. Öte yandan yoldaki hız uyarılarını takip eden akıllı hız asistanı da özellikler arasında.

  • Anasayfa
  • Popüler Bilim
  • Otomobil Teknolojileri Haberleri
  • Yeni Kia Sportage Türkiye fiyatı belli oldu!

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar